Hp Pavilion G6 Ekran Kartı Sorunu

Jacub
12-06-2015, 23:40   |  #1  
Jacub avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

Merhaba arkadaşlar, HP G6 Pavilion-1030ST kullanıcısıyım. Bilgisayarım HDD si bozulduktan sonra mecburen yeni HDD takmak zorunda kaldım ve tabi yeni işletim sistemi kurdum(Win 7 64bit). HP nin web sitesinden driverları sorunsuz yükledim. Herşey tamam derken yüklediğim oyunlardan eski verimi alamamaya başladım. Aynı bilgisayarda oynadığım oyunları artık donarak oynuyordum. İnternette araştırırken benim gibi ekran kartı sorun olan arkadaşların olduğunu gördüm fakat internet ortamında kesin bir çözüm mevcut olmadığı için bende konuyu buraya taşımaya karar verdim. Ekran kartı modelim HD 6470M fakat bilgisayarım bunu HD 7400M olarak görüyor ve oyunlarda mecburen AMD nin değil İNTEL in ekran kartını kullanıyorum. Gerek HP nin gerek AMD nin sitesinden ekran kartı driverlarını yüklesemde bi iyileştirme sağlayamadım . Onun dışında birçok web sitesinde araştırma yaptım ve indirmediğim driver kalmadı ama sonuç olarak bir şey değişmedi. Size bilgisayarımın gerekli fotoğraflarını atıyorum, yardımlarınızı bekliyorum. Eğer yapamazsam HP teknik servisine götüreceğim.

Aygıt Yöneticisi:

CPU-Z

Catalyst Control Center

dxdiag 

Son Düzenleme: Jacub ~ 13 Haziran 2015 01:01 Neden: İmla kuralları
cleverman
16-06-2015, 13:52   |  #2  
cleverman avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 30
2,510 mesaj

AMD'nin driver'ını kaldırdıktan sonra DriverMax'i kur! Sonra da tarattır! SlimDrivers'ı da deneyebilirsin!

HP 15-G206NT için gerekli tüm Windows 7 SP1 64 Bit driver'larını da ihtiyacı olanlar bu iki yazılım ile temin edebilirler. Özellikle wireless ve usb driver'larını; çünkü HP'nin sitesinde bu iki driver yok.

Bulamadığınız driver'lar için bu iki yazılımdan şaşmayın!..

bademgoz
17-06-2015, 11:40   |  #3  
bademgoz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
352 mesaj

ben hp çok çektim laptop iptal oldu o yüzden hp olumlu bakmııyorum çok ısınıyordu bana çok sorun yaşattı Allah kolaylık versin

Jacub
25-06-2015, 22:19   |  #4  
Jacub avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

Arkadaşlar denemediğim hiçbir şey kalmadı desem yeridir, uzun zamandır uğraşıyorum ama çözüm yok maalesef bende Hp teknik servisine bıraktım pc yi orjinal imajına format atmışlar, bilgisayar aldığım gün gibi oldu. Driverlar, yazılım desteği her şey eksiksiz kullanıma hazır hale getirilmiş. Performansı düzelmiş. 82TL para verdim. Hp kendi web sitesine bütün driverları koysa, biz kullanıcılar sorunsuz olarak indirsek param cebimde kalırdı ve bu kadar çok zamanım gitmezdi. Hp kullanıcılarına kötü izlenim bıraktırıyor maalesef.

Son Düzenleme: Jacub ~ 25 Haziran 2015 22:24