HP Yazıcı tanınmıyor (tak-çıkar yap tanıyor)

lukee
04-03-2011, 10:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Değerli Chip Online yönetici ve üyeleri;

Yeni 2 adet bilgisayar aldım. HP 1320 Lazer yazıcı sürücülerini kurdum. Bilgisayarı çalıştırdım ve döküm aldım. Bir iik dk yada biraz daha fazla beklemeden sonra yazıcıya tekrar belge gönderdim. Pat balon açıldı, mesaj : "Yazıcı tanımlanamıyor". Sürücüyü defalarca kurdum olmadı. Mesajı aldıktan sonra USB den çıkartıp tekrar takıyorum ve döküm alıyorum. Bu sürekli bu şekilde devam ediyor. Kasanın ön ve arka kısmındaki USB farketmiyor hep aynı mesaj alıyorum. Zaman zaman peşpeşe gönderdiğim belgelerdede aynı sarı mesaj balonu çıkıyor.
    Bilgisayarı alığımız firmadan teknik destek istedim cevapları şu oldu: "Kayıt defterinde bir ayar gerekiyor ama işimizim yoğunluğundan gelemiyoruz."  :))
    Bu board sorunumu yoksa gerçekten kayıt defterinde ayar yapılırarak çözümlenebilirmi ?
    Aygıt yöneticisinde tanınmayan aygıt gözükmüyor, HP yazıcı sürücüsü ve donanımı düzgün çalışıyor gözüküyor.
    USB portunda takılı donanımlar
   1- Yazıcı
   2- Web Cam
   3- TPLink Modem bağlantı arabirimi
   4- e-imza bağlantı arabirimi
   5- Mouse
   Yardımlarınız için Teşekkür ederim.

Makina Donanımı:

Windows XP Pro.
SP3 yapı 2600
2 GB Ram.
İntel Core2 Duo E7400 2.8 Ghz işlemci.
Asus Board.
HP 1320 Lazer yazıcı.

doktormert
04-03-2011, 10:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
185 mesaj

bu sorunun kayıt defteriyle alakalı olduğunu bilmyiordum açıkçası ben de şimdi senden öğrendm. ben de samsung scx4200 lazer yazıcı kullanıyorum. o yazıcıda da böyle bir sorun vardı. usb kablosunu başka bir porta taktım. sonra sorun çıkarmadı. yani webcam i taktığın yere yazıcını tak öyle dene.o da olmazsa
yazıcını kurduğun zaman çıktı alamazsan sürücüye kaldırmadan tekrar yazıcını ekle kopya olarak gözükecektir. yazdırma işlemini yaparken kopya yazıcını seçip çıktı al

lukee
04-03-2011, 15:11   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Vala bende bilgisayarcıdan duydum, başka bir donanımcı arkadaş USB aygıtları çakışıyor dedi.
Board üstünde hepsinin yolları var, bios ta tanımlamaları var, en azından böyle biliyoruz. :))