İnternetsiz ağ kurmak

laaz
29-12-2008, 12:38   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
27 mesaj

öncelikle herkeze merhaba bnm sorunum ofisimde bulunan 3 bılgısayarı bır bırıne internet kullanmadan sadece dosya ve yazıcı paylasımı kullandırmak.zyxel marka 8 portlu bır switch im war internet bağlantısı olmadan bunları nasıl baglarım ınternet lı sekılde bagladıgımda ağ baglantıları aldıtnda internet ibaresının altında gorunuyor bılgısayarlar ancak ben yerel ağ ibaresi altında görünmesini istiyorum yani yazıcı ve dosya paylaşımı yaparken download ve upload yapmıs gıbı gorunmesını ıstemıyorum sınırlı baglantı oldugu ıcn kotayı aşıyor sadece switch ile internetsiz ağ kurmak ve daha sonra da ayrı yetten interneti paylaştırmak istiyorum saygılar

megaloman
29-12-2008, 14:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
588 mesaj

merhaba..

bilgisayarların özellikleri ve hangi işletim sistemi kullandığınızı yazmamışsınız.ben xp kullandığınızı varsayıyorum..

yapacağınız işlem çok basit,bütün bilgisayarlarda paylaşılacak dosya-prog.v.s neyse hangi yerel disc'deyse o disci sağ tıklayıp paylaşıma açıyorsunuz.3 bilgisayarında paylaşımlarını açtıktan sonra hangi bilgisayara dosya çekecekseniz o pc'den ağ bağlantılarıma girip açılan sayfayı sık sık yenileyin..bi süre sonra paylaşılan pc'ler ekranda görülecektir.daha sonra dosya transferine başlayabilirsiniz