İşlemci Yerinde Durmuyor :D

Cleouss
02-02-2013, 23:44   |  #1  
Cleouss avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
32 mesaj

beyler fx 8320 kullanıyorum 4.5 o.c yaptım yanlız işlemci sürükle birşey yapıyor grafikler artıyor sıcaklıkda öyle ben birşey yapmadığım halde grafik öyle artıp iniyor sıcaklıkda artıp iniyor 60 oluyor 55 oluyor grafikin artıp inmesine göre değişiyor her çekirdek ayrı takılıyor pcyede 6 kez format atdım düzelmedi ilk çıktığında disk birleştirmesi yapıdıyordur yeniden başlatıyım dedim düzelmedi windowssu hem 3.5 GHz deyken hemde 4.5 deykende kurdum ama kendi 3.5 GHz hızındaykende yapıyor ama sıcaklık okadar artmıyor ana kartımda gigabyte 990fxa-ud5

Son Düzenleme: Cleouss ~ 02 Şubat 2013 23:48
DiamondMines
03-02-2013, 00:17   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: Cleouss  
beyler fx 8320 kullanıyorum 4.5 o.c yaptım yanlız işlemci sürükle birşey yapıyor grafikler artıyor sıcaklıkda öyle ben birşey yapmadığım halde grafik öyle artıp iniyor sıcaklıkda artıp iniyor 60 oluyor 55 oluyor grafikin artıp inmesine göre değişiyor her çekirdek ayrı takılıyor pcyede 6 kez format atdım düzelmedi ilk çıktığında disk birleştirmesi yapıdıyordur yeniden başlatıyım dedim düzelmedi windowssu hem 3.5 GHz deyken hemde 4.5 deykende kurdum ama kendi 3.5 GHz hızındaykende yapıyor ama sıcaklık okadar artmıyor ana kartımda gigabyte 990fxa-

Büyük ihtimal biosdan speed step, C1 states ve Spread Specturm özelliklerini açman lazım. Overclock olayının çok yönlü versiyonları var. Mesela atıyorum, sen her zaman 4.5GHz de kullanmicaksın, Internet kullanırken o kadar hıza ihtiyacın yok. Bu durumda, biosdan öyle ayar yapman gerekiyor ki, sadece yükte olduğunda Speed Step devreye girecek ve 4.5GHzyi bulacak, boşta olduğu zamanda 3GHz, 2.5GHz bile düşmesini sağlaman gerekiyor ve üstelik Vcore voltaj ayarlarının da offset de ayarlı olması lazım ki voltaj düşürülmesini sağlaman lazım.