Kablosuz Ağımıza Girildiğini Nasıl Anlarız!

ugurbarzok
07-02-2007, 21:00   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Kablosuz ağınızın başkaları tarafından da kullanıldığını mı düşünüyorsunuz?

viking20
07-02-2007, 21:49   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

What's Running?v2.2 3MB free ;diye bir program var,bunu kur daha sonra:IP Connection butonuna bas sana o anda PC inde ki tüm bağlantı bilgilerini verir:Local IP Hostname,Local Portname,Remote Portname,Lookup remote WHOIS info..,Remote IP-hostname,State,Socket Type,Process ID,Process Name,Creation time,... hepsini görebilirsin.

--
What's Running 2.2
What's Running Windows arka planda çalışan uygulamaları size gösterir ve sizden gizli çalışan programlardan sizi korur.
Lisans: Freeware
Bilgisayarsınızda o anda çalışmakta olan işlemleri,servisleri,modülleri,IP Bağlantılarını,sürücüleri,sistem bilgilerini,başlangıç programlarını gösteren ve bunlar üzerinde ayarlama yapmanızı sağlayan güzel bir program.
-----
[geri planda ne olup bitiyor/çalışıyor bakmak/anlamak için]Programlar:
What's Running
Windows Inspector
Tcpview
CurrProcess
Process Explorer
--
not:son version'larını araştırın.  

Son Düzenleme: viking20 ~ 08 Şubat 2007 13:17
ugurbarzok
07-02-2007, 22:36   |  #3  
OP Taze Üye
2 mesaj

tesekkurler.umarım bu program ile ağıma benden habersiz girenlerden haberim olur...

fahr_i
07-02-2007, 23:43   |  #4  
Yıllanmış Üye
110 mesaj

chip dergisi 2 aydır bu konuları yayınlıyor arkadaşlar kablosuz ağ hakkında a dan z ye herşeyi verdi siz daha netten mi arıyorsunuz biraz takip edin lütfen yazılı medyayı

viking20
08-02-2007, 00:18   |  #5  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

[Kablosuz Ağımıza Girildiğini Nasıl Anlarız!]ALINTI.
--
:)ben tam tersini söyliyeceğim,çünkü verdiğim bu programların çoğunu zaten CHİP/CD/DVD lerinde bulabilirsiniz.Örneğin ben What's Running prog.nı CHİP DVD sinden kendime yüklemiştim ve şuan da kullanıyorum.Sonra arkadaşın sorusu Ağ-Ağ kurulumu/ yapılandırılması/sorunları ile ilg.değil(sizin bahsettiğiniz,CHİP de verilenler)güvenlik ile ilgili,diyorki benim PC ime benden habersiz sızan oldumu/varmı;geri planda neler oluyor/bitiyor?Ve ben bunu nasıl tesbit edebilirim?Yani arkadaşın özel programlara ihtiyacı var ve bende yukarıda onu verdim,kendiside teşekkür ediyor.Önce konuyu iyi okuyun/anlayın sonra mesaj yazın,merak etme CHİP i muntazam takip ediyoruz,verdiği ekleride.

Son Düzenleme: viking20 ~ 08 Şubat 2007 13:00