Microsoft Nokia'yı aldı böyle oldu

CHIP Online
27-09-2013, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Lumia markasının "öleceği" söylentileri bitmeden, bir Nokia markası daha yolun sonuna geldi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mic ... yle-oldu_42887.html

Resimlerle: Nokia'nın cep telefonu test laboratuarı

Nokia'nın Microsoft tarafından satın alınmasının ardından yaşanan değişiklere bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde Lumia markasının rafa kalkacağı söylentileri gündeme bomba gibi düşmüşken, şimdi de, Nokia'nın geçen yıl tanıttığı cep telefonu kamerası markası PureView'ın da Microsoft tarafından kullanılmayacağı açıklandı.


<span style="line-height: 1.6em;">PureView ekibinin başkanı, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, PureView ile çok güzel işler çıkardıklarını, Lumia 720'nin telefon kamerası olarak çok harika bir örnek olduğunu, ekibiyle beraber Microsoft için yeni çalışmalar yapacaklarını ancak PureView markasının artık </span>devam etmeyeceğini<span style="line-height: 1.6em;"> vurguladı.</span>


PureView ilk defa, 2012 yılında, Nokia'nın son Symbian telefonlarından 808 PureView ile ortaya çıkmıştı. Telefonda 41 MP çözünürlüğünde kamera bulunuyordu. Aynı kamera donanımları, Windows'lu Nokia Lumia telefonlarında da kullanılmıştı. Microsoft'un Nokia'yı satın aldıktan sonra yeni telefonlarında da Zeiss marka  mercekler kullanacağı da açıklandı. Dolayısıyla, telefonların kamera kalitesinde bir düşüş beklenmiyor ancak isimlerinin daha farklı olacağı anlaşılıyor.

Tüm Konu: Microsoft Nokia'yı aldı böyle oldu

Resimlerle: Nokia'nın cep telefonu test laboratuarı

Kaynak: www.chip.com.tr