Microsoft'un Android tuzağına o da düştü!

CHIP Online
19-04-2013, 20:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft, Windows Phone'un en büyük rakibi Android sayesinde kasasını doldurmaya devam ediyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mic ... da-dustu_39865.html

Resimlerle: Bill Gates'in en büyük 10 hatası!

Android, uzun bir süredir OEM'ler için ücretsiz değil. Microsoft'un Samsung ve HTC gibi birçok üreticiyi Android'deki patentleri için telif hakkı ücreti ödemeye ikna ettiği biliniyor.

Şimdi ise Android için Microsoft'a ödemede bulunan şirketler arasında Foxconn'un ana şirketi Hon Hai'nin katıldığı anlaşıldı. Microsoft, yaptığı açıklamada Foxconn'dan çıkan her Android ve Chrome OS cihazı için telif ücreti alacağını söyledi. Sözkonusu aygıtlar arasında akıllı telefonlar, tabletler, televizyonlar ve fazlası var.

Microsoft kurumsal ikinci başkanı ve Fikri Haklar Grubu yardımcı genel müşaviri Horacio Gutierrez, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Microsoft'un Android lisanslama programından fayda sağlayan şirketlerin arasına dünyanın en büyük fason üretim şirketinin katılmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz."

Anlaşmanın detayları açıklanmadığından Microsoft'un Foxconn'dan birim başına ne kadar ücret talep edeceği bilinmiyor. Bu anlaşmanın Foxconn yoluyla Android üreticilerine de ek maliyet getirmesi olası.

Tüm Konu: Microsoft'un Android tuzağına o da düştü!

Resimlerle: Bill Gates'in en büyük 10 hatası!

Kaynak: www.chip.com.tr