Mini telefon yarışına Sony de katılıyor...

CHIP Online
27-08-2013, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Herkes merakla Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Honami'yi beklerken, Sony bir bomba daha patlattı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/min ... atiliyor_42303.html

Resimlerle: Xperia Z ve Galaxy S3 karşı karşıya!

HTC One mini, Motorola Droid Mini, Samsung Galaxy S4 Mini derken mini telefonlar kervanına Sony'nin de katılmak üzere hazırlık yaptığı ortaya çıktı. Sony içindeki bir kaynaktan geldiği öne sürülen "bulanık" fotoğrafta, bir Blackberry telefonun yanına konularak fotoğrafı çekilen küçük telefonun Sony'nin Xperia Honami modelinin "mini"si olduğu iddia edildi.


Kaynağa göre, Honami Mini Snapdragon 800 işlemcisine sahip olacak. Bu da büyük abisiyle aynı işlemciye sahip olacak demek. Elbette Honami, piyasaya çıktığında muhtemelen Sony Xperia i1 veya Z1 ismiyle anılacak ancak teknoloji dünyası onu şimdilik bilinen kod adıyla, Honami olarak isimlendiriyor.


Mini Honami'nin ekranının ise bugün alışılmış büyük ekranlardan daha küçük olacağı anlaşılıyor, ki isminin mini olmasının nedeni de bu. 4,3 inç'lik 720p çözünürlüklü ekranı, aslında Motorola'nın bir önceki popüler modellerinden Atrix ile aynı boyutlara denk geliyor.


Ancak Honami'nin asıl vurucu noktası, kamerası olabilir. Çünkü 2 GB RAM'a sahip olacak telefonun kamera çözünülüğünün 20,7 MP olması bekleniyor. Bu da bugünün standartlarında çok yüksek bir değer. Ancak Sony, fotoğraf pazarındaki üstün deneyimini telefonlarına da aktrarak rakiplerine karşı bir üstünlük elde etmekte kararlı.


Sony'in patlatacağı bombalar bununla da sınırlı değil. Geçen hafta Facebook üzerinden yaptığı duyurular, Xperia hayranlarını çok heyecanlandırdı. <span style="text-decoration: underline;">Sony'nin diğer bombalarını haberimizin ikinci sayfasında bulabilirsiniz.</span>


Tüm Konu: Mini telefon yarışına Sony de katılıyor...

Resimlerle: Xperia Z ve Galaxy S3 karşı karşıya!

Kaynak: www.chip.com.tr