Mini telefon yarışına Sony de katılıyor...

Herkes merakla Sony'nin yeni amiral gemisi Xperia Honami'yi beklerken, Sony bir bomba daha patlattı!

  • Cem Şancı
Mini telefon yarışına Sony de katılıyor

HTC One mini, Motorola Droid Mini, Samsung Galaxy S4 Mini derken mini telefonlar kervanına Sony'nin de katılmak üzere hazırlık yaptığı ortaya çıktı. Sony içindeki bir kaynaktan geldiği öne sürülen "bulanık" fotoğrafta, bir Blackberry telefonun yanına konularak fotoğrafı çekilen küçük telefonun Sony'nin Xperia Honami modelinin "mini"si olduğu iddia edildi.

Kaynağa göre, Honami Mini Snapdragon 800 işlemcisine sahip olacak. Bu da büyük abisiyle aynı işlemciye sahip olacak demek. Elbette Honami, piyasaya çıktığında muhtemelen Sony Xperia i1 veya Z1 ismiyle anılacak ancak teknoloji dünyası onu şimdilik bilinen kod adıyla, Honami olarak isimlendiriyor.

Mini Honami'nin ekranının ise bugün alışılmış büyük ekranlardan daha küçük olacağı anlaşılıyor, ki isminin mini olmasının nedeni de bu. 4,3 inç'lik 720p çözünürlüklü ekranı, aslında Motorola'nın bir önceki popüler modellerinden Atrix ile aynı boyutlara denk geliyor.

Ancak Honami'nin asıl vurucu noktası, kamerası olabilir. Çünkü 2 GB RAM'a sahip olacak telefonun kamera çözünülüğünün 20,7 MP olması bekleniyor. Bu da bugünün standartlarında çok yüksek bir değer. Ancak Sony, fotoğraf pazarındaki üstün deneyimini telefonlarına da aktrarak rakiplerine karşı bir üstünlük elde etmekte kararlı.

Sony'in patlatacağı bombalar bununla da sınırlı değil. Geçen hafta Facebook üzerinden yaptığı duyurular, Xperia hayranlarını çok heyecanlandırdı. Sony'nin diğer bombalarını haberimizin ikinci sayfasında bulabilirsiniz.

Sony'den Xperia bombaları

Sony, Facebook'tan yaptığı kısa bir tanıtımda, Honami'nin merak edilen kamerası hakkında da küçük ipuçları verdi.

G Lens adını verdiği kamera Sony'nin DSLR'leri ve dijital kameraları için hazırladığı yeni bir teknolojiyi içeriyor. Kamera 3936 x 5248 çözünürlüğüyle 20,65 MP'lik değere ulaşıyor. Kameranın ve telefonun detaylarının 4 Eylül'de, IFA'da basına tanıtılması bekleniyor.

Sony içinden bir başka kaynak da ayrıca, bugün Honami'nin bir görüntüsünü daha basına ulaştırdı. Cihaz, beklenen boyutlarından biraz daha kalın görünüyor ancak fotoğraf kalitesi yeterince iyi olmadığı için ekranın kalitesi gibi detayları anlamak çok mümkün değil. Xperia meraklıları şimdilik, 4 Eylül de resmen nasıl bir cihazın tanıtılacağını ve telefonun gerçekte hangi niteliklere sahip olacağını merak etmeye devam ediyor.

 

 

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Xperia z1 bilmemde mini süper olmuş oney ya ole yok yok 720 p çözünürlükle bunun karşısında telefon duracak telefon yok

ilk mini telefonu zaten sony yaptı.dolayısıyla katilmiyor geri dönüyor...Xperia x10 ve xperia x10 mini vardı 2009 da.hatta x10 mini pro vardı klavyeli

Foto samsungla çekilmiş heralde

@27 Ağu 2013 20:57 Sentez mi yapacan bitki adam :)

Sony harika çok güzel

Aynen . Samsung s4 ile çekilmişe benziyor

Sony Z kullanıyorum çok harika bir telefon.

xperia x8 mini, xperia x8 mini pro ne oluyor?

kardeşimde xperia z var yani anlatılmaz gül gibi çiçek gibi uzaktan seviyor insan gerçekten sony mükemmel ürünler çıkarıyor ve artık en iyi telefon sony diyebiliriz tv olayındaki gibi sony ve diğerleri diyorum

favoriler?bu yeni süper Android Teknik, HTC One -van münit mesela,ve sony xperia Z, harika. sevimli model, Elina alıp'da ve prova yapıp'da almayanan pişman.

Sonunda donanım ve tasarım birleşecek.

Sen de yorum yaz