Modem Hakkında...

melverick
24-12-2009, 00:06   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
33 mesaj

Selam modemimi değiştirmek istiyorum elimde 2 tane ethernet modem var airtes RT-104 ve pikatel combomax bunların cdsi bende mevcut değil.Airtes modemin cd'si var fakat smile adsl için üretilmiş ben bunu ttnet olarak değiştirmek istiyorum ttnet sürümünü indirdim modeme bağlanılamıyor hatası verdi kullanıcı adımı şifremi yazamadım.bunu nasıl çözebilirim yardımlarınızı bekliyorum.Birde pikatel combomax'ın kolay kurulumunu indirdim herşey tamam kullanıcı adı felan yazıyorum pc'ye internet gelmiyor :S Sizce ne yapmalıyım şuan usb speedtouch modem kullanıyorum firewalı olmadığı için saldırı alıyorum :S

Son Düzenleme: TuncaBozkurt ~ 24 Aralık 2009 18:22
zxsel
24-12-2009, 01:00   |  #2  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

yanlıs kurulu myapıyorsundur yada eksık

http://www.forumindir.org/pikate ... ifresi-t235292.html

ornegı bak resıml ıkurulum yada googlede  yaz bul resımlı kurumunu

by zxsel

Son Düzenleme: zxsel ~ 24 Aralık 2009 01:05
_eFeKenTLi_
24-12-2009, 01:20   |  #3  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

http://www.airties.com/product-d ... olu+Modemler&dil=tr

bu aiteisın kendı yukleme sıtesı buraya gır ve yasadıgın ulkeyı hangı hızmetıkullandıgını yaz . sonucta smıle da olsa zaten telkomun uzerınden gecıyor . orda smıle secenegıde var ttnet kullanıcısı ısen ttnetı sec . programı masa ustune at . daha sonra modem ara yuzune gır . 192.168.2.1  yaz  modem arayuzne gır  araclar/yazılım guncellemesı / gözat   ve masaustundekı ındırdıgın dosyayı sec devam et bundan sonra karsına cıkan yonergeyı takıp et .

modem arayuz sıfrenı bılmıyorsan ve hıc sımdıye kadar ayarlamadıysan  hıcbısı yazmadan tamam tıkla . eger olmazsa kullancıı adı admin sifre ttnet yaz tamam de .

melverick
24-12-2009, 13:53   |  #4  
OP Yeni Üye
33 mesaj

zxel saol yardımın için oldu :) efekentli sende saol hacı :D