Opera'dan kötü haber geldi!

CHIP Online
21-02-2013, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Tarayıcı motorunu baştan aşağı değiştirmeye karar veren Opera'dan gelen bu haber, pek de iyi değil!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ope ... er-geldi_38769.html

Resimlerle: İnternetin ilklerine yolculuk

İnternet gezinti aracı Opera'nın Norveçli geliştiricisinin, 2012 yılının son çeyreğinde 90 çalışanını işten çıkardığı ortaya çıktı. Şimdiye kadar kendi geliştirdiği kaynak kodu Presto motorunu kullanan firma bir süre önce, Apple ve Google gibi rakiplerinin tercih ettiği &lt;span style="text-decoration: underline;">WebKit motoruna geçiş yapmaya karar vermişti</span>. İşten çıkartılan çalışanların çoğunlukla Presto motorunu geliştirmekle uğraştığı belirtiliyor.


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Opera CEO'su Nils Broström, bu kararı almalarının nedeninin "pek çok akıllı insanı, kendi kaynak kodumuzu geliştirmek yerine son kullanıcılar için faydalı yenilikler üzerinde çalışmaya yönlendirmek" olduğunu iddia ediyor.


Kendi motorunu geliştirme zorunluluğundan kurtulan firmanın kullanıcı arabirimi ve yazılım özelliklerini geliştirmeye devam edeceği, bu alanlarda çalışacak yeni elemanlar alınacağı da gelen duyumlar arasında. Motor geliştirme bölümündeki çalışanlardan bir kısmı, daha önce bu alanlara kaydırılmıştı.

Tüm Konu: Opera'dan kötü haber geldi!

Resimlerle: İnternetin ilklerine yolculuk

Kaynak: www.chip.com.tr