Samsung N150 Netbook Recovery Sorunu

Unyusa
09-03-2013, 17:08   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar merhaba,
Aslında detaylara girmemden direk durumu izah edeyim yoksa detay çok. Sorun şu ki netbookumu bazı sebeplerden dolayı 2 kere garantiye gönderdim ve bugün aldım lakin gördüm ki sadece 6 program yüklü yani demek istediğim samsungun programları yok ki en önemlisi RECOVERY yok. İnternetten yükleyim dedim ama KURTARMA ALANI YOK diyo ve yüklemiyo. Yanlış hatırlamıyorsam forumdonanmhaber'de bu sorunla ilgili çözüm var yalnız bana açıkçası zor geldi ve yappamam gibi duruyo.

1. Başka yolu var mı ne yapabilirim recovery alanı oluşturmak için
2. Elimde Samsung Kurtarma CDsi var içinde Windows7 starterın da yüklü olduğu yazıyo. O CDyi kullanırsam recovery alanım oluşur mu yalnız netbookumda cd yeri yok bunun için ne yapmalı?

Cevaplarınızı bekliyorum lütfen Allah rızası için bi el atın..  :)

Sistem Bilgilerim
Unyusa
09-03-2013, 17:31   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar lütfen şimdi elimdeki bu CD ne işe  yarar bununla recovery alanı oluşturabilir miyim?

Kapalı Hesap (251343)
09-03-2013, 22:01   |  #3  
Kapalı Hesap
17 mesaj

http://windows.microsoft.com/tr- ... /backup-and-restore
1.En başta verdiğim linki bak.
2.RECOVERY yoksa.     Servisi arayıp bildir.
3.O CDyi kullanırsam recovery alanım oluşur mu.   Hayır oluşmaz.
4.yalnız netbookumda cd yeri yok bunun için ne yapmalı?  O CDyi ancak Usb ile bağlanan harici optik sürücü ile kullanabilirsin.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (251415) ~ 10 Mart 2013 04:56
weasleynih2
10-03-2013, 12:02   |  #4  
Taze Üye
7 mesaj

normalde sen netbook u alırken o recovery diye yaklaşık 20 gb lık bir bölüm  oluştururlar serviste format attılarsa silmiş olabilirler.senin yapman gereken kendine bilgisayarı formatlamadan bir bölüm oluşturman bunu disk yönetiminden az kullandığın disk bölümüne sağ tık yapıp birimi küçült diyerek kendine yeni bir bölüm oluşturabilirsin sonra ister samsung recovery ister kaliteli bir recovery programlarından recovery oluşturabilirsin yapman gereken recovery'de sadece o yeni oluşturduğun bölümü seçmen bilgisayarın modelini seçersen daha yardımcı olabilirim