ses kartımdaki sorun

HPQ-User
16-06-2009, 22:31   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

boyacı sormuş:
wista kullandığımşimdi xpye çevirdim notboxumdaki ses kartı ve tanımıyor ne yapmalıyım sm bus denetleyicisi diye bişey var onuda çözemiyorum yardımcı olursanız

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
high definition audio veri yolundaki seskartı  daha önce vista olan asus x51r notbox xpye çevirdikten sonra yukarıdaki diriverde sarı soru işaretli olarak kalıyor yuklemeye diniyorum kabul etmiyor ne yapmalıyım servis pack3 yüklü pcde yardımcı olursanız sevinirim birde sm bus denetleyici nedir nerden nasıl yüklerim oda yüklenmemş görünüyor

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

Süleyman.
16-06-2009, 23:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Dizüstü bilgisayarınızın üretici internet sitesinde varsa XP sürücülerini indirip kurun. Yoksa; ki yüksek ihtimal olmaması, çünkü hazır bilgisayar olduğundan pek üreticiler, bu kullanıcı belki aklına eser de başka işletim sistemi kurar diye düşünüp her sistem için sürücü hazırlamıyorlar maalesef. Yani çok karşılaşılan bir durum. Eğer sisteminiz düşük olduğu ve Vista'yı taşımadığı için XP kurduysanız, önerim Windows 7'yi denemenizdir. Yok sisteminiz yüksek de siz birilerinden "Vista kasar, XP daha performanslıdır" gibi şeyler duyup da XP kurdu iseniz bilin ki yanlış yapmışsınız.

Ekleme: Bilgisayarınızın modelini görmemişim. Sisteminiz düşükmüş. Normal olarak Vista'dan verim alamadınız tabi ki. Sürücülerle ilgili de TBCMagic linkleri vermiş zaten.

Son Düzenleme: Süleyman. ~ 16 Haziran 2009 23:36