Sigorta atma sorunu ???

kinger1905
19-12-2012, 19:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Arkadaşlar bilgisayarımın fişini prize takar takmaz sigorta atıyor ama bu olay sureklı olmuyor. gunde 1 kere pc yi çalıştırıyorum bazen hiç bişey olmuyor ama bazen direk sigorta atıyor. Sonra sigortayı kaldırıp tekrar fişi takıorum yine sigorta atıyor 2-3 denemeden sonra sigorta atmaz ise pc yi rahatlıkla calıstırabılıyorum. Tekrar edeyim bu olay sureklı olmuyor bazen oluyor. ayrıca pc calıstıktan sonra herhangı bı sıgorta atma sorunu yasamıyorum.
prizi degistirdim ama sorun duzelmedı sıgorta kaldırmaz dedım elektrıkçı dedıkı fısı takar takmaz sıgorta atıyor ıse sıgortayla ılgılı dııldır pcnın guc kaynagında sorun vardır dedı. bu arada sıgorta 10A siemens marka. pc nın ıcındekı guc kaynagında 750w yazıyor bu konuda bana yardımcı olurmusunuz acaba sorun nerden kaynaklanıo???

Sistem Bilgilerim
  • MY PC
  • Windows 8 Proffessional 64-bit
  • AMD AMD Phenom II X4 970 3500MHz Soket AM3 İşlemci
  • ASUS M5A97 AMD 970 AM3+ DDR3-2133 Anakart
  • AMD (ATI) SAPPHIRE Radeon HD6950 1 GB GDDR5 256 Bit
  • Creative Inspire T6160
  • Google Chrome
  • AVG Anti-Virus Free
  • 8 GB'dan fazla
  • Android
  • - Tabletim yok -
AmbaSSadoR
20-12-2012, 10:09   |  #2  
AmbaSSadoR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 12
400 mesaj

sigorta eskimiş olabilir bu da olur olmaz onu attırır bazen hiç atmaz bazen durduk yere atar,en kısa sürede bence en az 16 amperlik bir sigorta ile değiştirin ,ayrıca güç kaynağında bir sorun olsa kendi içinde cam sigorta var,kesinlikle o atar yani v otomat sigortaya kalmadan işi çözer ! 

birde aynı prizle beslenen veya o sigortanın beslediği başka bir şey var ise o da sigorta atmasına sebebiyet verir,bu da sanki pcden kaynaklı imiş gibi durur!