Sony'den Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna

CHIP Online
19-09-2012, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Tam geçirgen hareketsiz ayna teknolojisine sahip Sony a99 ile fotoğraf çekmek artık daha keyifli!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/son ... siz-ayna_35960.html

İleri düzey fotoğrafçılar artık full-frame görüntülemenin yaratıcı imkanları ile Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi'nin hızlı tepki yeteneğini bir arada keşfedebiliyor.


Amiral gemisi a900 DSLR'ın uzun süredir sabırsızlıkla beklenen yeni varisi a99, Sony'nin full-frame 35mm görüntü sensörü sunan ilk Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna Teknolojisi'ne sahip fotoğraf makinesi.


İyi görüntüleme performansı ve tepkiler


a99'ye özel olarak yeni geliştirilen 24,3 efektif megapiksellik full-frame Exmor CMOS sensöre gelişmiş BIONZ işlemci eşlik ediyor. Bu güçlü sensör/işlemci bileşimi hem fotoğraf hem de video çekiminde iyi düzeylerde görüntüleme performansını da garanti altına alıyor.


Full-frame sensörün çözümleme gücü, yeni geliştirilmiş ayrı çok segmentli optik alçak geçirgen filtre ile geliştiriliyor. Tümüyle yenilenen bir ön uç LSI'nin yardımcı olduğu BIONZ işlemci, Exmor CMOS sensörden aldığı muazzam miktarlardaki görüntü sinyal verisini işliyor. Yeni ve güçlü alana özel gürültü azaltma (NR) algoritması ile birlikte, 14 bit RAW çıktı, zengin renk geçişi ve düşük gürültü düzeyleri yakalıyor.


Gelişmiş BIONZ işlemci, azami hassasiyet aralığını, genişletilmiş hassasiyet modunda ISO 50-25.600'e kadar ulaşan dokuz duraklamalı aralığa kadar genişletiyor. Yüksek işlem gücü aynı zamanda a99'un saniyede altı kareye veya Tele-zum yüksek hızlı çekim modunda saniyede on kareye kadar tam çözünürlüklü hızlı görüntü çekmesine de imkan veriyor.


Videografi ve film yapımı için tasarlandı


a99, Sony'nin profesyonel film kameraları ve üst düzey video kameraları alanındaki dünyanın önde gelen sinematik DNA'sını miras alıyor. Full-frame sensörün çözümleme gücü ve hassasiyeti, profesyonel video prodüksiyonu için optimize edilen gelişmiş özellikler ile tamamlanıyor.


a99, sunduğu AVCHD Version 2.0 gereksinimlerini karşılayan full-frame Full HD 50p/25p (60p/24p'ya değiştirilebilir) aşamalı video kayıt imkanı ile profesyonel film yapımcılarının ihtiyaçlarını da destekliyor. İlk olarak a77'de sunulan Full-time Kesintisiz AF Film, hareketli nesnelerin hiç ara verilmeksizin kusursuz şekilde izlenebilmesini sağlıyor. Filmlere yönelik diğer iyileştirmeler arasında HDMI üzerinden gerçek zamanlı Full HD video çıkışı ve fotoğraf makinesinin her iki yuvası kullanılarak gerçekleştirilen özel kesintisiz çift hafıza kartına kayıt imkanı da bulunuyor.


Tüm Konu: Sony'den Tam Geçirgen Hareketsiz Ayna

Kaynak: www.chip.com.tr