Ssd Sorunu Yardım Lütfen

Ddogukan36
05-04-2014, 10:48   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Öncelikle Selam Konu Karışık Gelebilir Kusura Bakmayın Şimdiden,

Lenovo y570 laptop kullanıyorum çift hard disk var bir hdd bir ssd iki gün önce pc açılışta bir hata verdi bende virüsten kaynaklıdır dedim format atsam geçer diye düşündüm , yanında gelen 3 recovery cd siyle formata başladım aradan 2-3 saat geçti tık yok çok yavaştı her neyse bende bios ayarlarını falan karıştırdım biraz bioslarda 1-İnternal=Ssd  2-Sata=HDD biosta hdd ler görünüyordu.Bios AHCİ modundayken ben Compatibleye aldım sorun düzelir diye ama aynı yavaştı bende ssd yi çıkarıp takayım derken bir çıkardım yerine takınca pc açılmadı , çıkarınca tekrar açıldı şu an başka bir cd ile hdd ye windows 7 kurdum fakat sorunu nasıl çözerim ssd yi takınca pc kapanıyor açılmıyor bir daha da ?

DiamondMines
06-04-2014, 22:38   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: Ddogukan36  
Öncelikle Selam Konu Karışık Gelebilir Kusura Bakmayın Şimdiden,

Lenovo y570 laptop kullanıyorum çift hard disk var bir hdd bir ssd iki gün önce pc açılışta bir hata verdi bende virüsten kaynaklıdır dedim format atsam geçer diye düşündüm , yanında gelen 3 recovery cd siyle formata başladım aradan 2-3 saat geçti tık yok çok yavaştı her neyse bende bios ayarlarını falan karıştırdım biraz bioslarda 1-İnternal=Ssd  2-Sata=HDD biosta hdd ler görünüyordu.Bios AHCİ modundayken ben Compatibleye aldım sorun düzelir diye ama aynı yavaştı bende ssd yi çıkarıp takayım derken bir çıkardım yerine takınca pc açılmadı , çıkarınca tekrar açıldı şu an başka bir cd ile hdd ye windows 7 kurdum fakat sorunu nasıl çözerim ssd yi takınca pc kapanıyor açılmıyor bir daha da ?

Geri AHCI moduna alman gerekebilir. Bazı sistemlerde (bios dahil) hangi modda format çekildiyse ona göre çalışır sistem. AHCI ile sistem kurulduysa, AHCI ile devam et. Compatability modu biraz daha farklı. Ve zaten verimlilik açısından AHCI tavsiye edilir SSD var sistemde.

Ddogukan36
25-04-2014, 21:45   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Zaten şuan AHCİ modda Ssd'yi çıkardım nem almasın diye poşete koydum , AHCİ modda format attım windows hdd ye kurulu şimdiye kadar ne yaptıysam düzelmedi modu değiştirdim,program vs.yükledim hatta geçen tekrar AHCİ modda format attım , sistemi silip Ssd'yi taktım ama yine açılmadı pc şu an yine hdd kurulu biosu güncellesem düzelir mi acaba veya başka bir çözüm yolu.