Sürekli açılıp kapanıyor

altan1907
15-04-2011, 20:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

gigabyte h55m s2v marka anakartım anlamadığım bi sebepten dolayı arızalandı.Arıza ekrana görüntü gelmeden bilgisayar 2 sn çalışıp kapanıyor 2-3 sn bekiyor tekrar çalışıyor ve bunu sürekli yapıyor.işlemciyi rami ekran kartını söktüm sorun devam etti. clear cmos yaptım olmuyor. kartı zippo benzin ile temizledim yine olmadı. ne yaptıysam bi türlü olmadı sorun ne olabilir?

mburak12345
15-04-2011, 21:46   |  #2  
mburak12345 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,242 mesaj

benm başma gelmişti eski anakartta o.c yaparken veya aşırı ısınma aşırı voltaj yüklemesinden kaynaklanıyor.. sorun genelde işlemciye giden devrelerde oluşuyor... kondansatörleri felan bi elektronikçide kontrol ettir.. şişme ve akma varsa değiştirsin... en son bios olabilir... kuzey köprüsüde olabilir ama klavye mouse yanmıyorsa daha doğrusu capslock tuşuna basınca felan klavye ışıkları yanıp sönmüyorsa kuzey köprüsü değildir... yapacağın şeyler şu olsun
cmos sıfırla pili çıkart 5 dk bekle(fişler çekili olsun psu) sonra;
1-anakartı kasa dışına çıkar başka sağlam bi psu bul
2-çalışan bi cpu yu tak soğutucusuyla güzelce
3-yine başka bi makineden ram al tek slot kullan
4-psu yu güzelce tak kablolardan emin ol

anakart ve elektronik board ları temizlemek için yağsız kontak spreyler satılır onlar dığında başka materyal kullanmayınız.. bana göre sorun anakartın cpu ya giden güç devrelerinde işinde usta birine göster...