"Toplama cep" Ara için büyük adım!

CHIP Online
28-02-2014, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Google, modüler cep telefonu projesini ciddiye aldığını gösteren önemli bir adım daha attı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/top ... yuk-adim_45672.html

Resimlerle: Hayrete düşüren Google Maps görüntüleri

Google'ın modüler, yani seçtiğiniz parçaları bir araya getirmenize izin veren telefon projesi Ara, artık kendine özel bir geliştirici konferansına sahip. Google'ın Gelişmiş Teknoloji ve Projeler (ATAP) bölümünün Google+ sayfasında paylaşılan bilgiye göre ilk Ara Developers' Conference, 15 Nisan ve 16 Nisan tarihlerinde yapılacak.


Mountain View, Kaliforniya'da Computer History Museum'da düzenlenecek olan etkinlik, internetten canlı olarak yayınlanacak ve isteyenler, sorularını geliştiricilere yöneltebilecekler. Bu etkinliği 2014'te yapılacak iki konferans takip edecek. Bu konferanslardan ilki, Google'ın Nisan'da yayınlamayı planladığı Ara Module Developers' Kit'e (MDK) odaklanacak. MDK, bir Ara modülü, örneğin klavye, pil, işlemci oluşturmak için ihtiyaç duyulacak her şeyi içerecek.


Google, Motorola'yı satana dek ATAP, Motorola'nın kontrolü altında bulunuyordu. Ancak proje şu an Google'ın elinde ve kendi geliştirici konferanslarını yapmaya hazırlanıyor. Nisan ayındaki konferans, Ara modüllerinin biz tüketicilerin eline ulaşıp ulaşmayacağını belli edecek.

Tüm Konu: "Toplama cep" Ara için büyük adım!

Resimlerle: Hayrete düşüren Google Maps görüntüleri

Kaynak: www.chip.com.tr