vista icin iso oluşmuyor..

HPQ-User
19-04-2008, 04:12   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

immortalover sormuş:
vista ultımate 64 bıt trkce işletım sıstemı  var zipli dosya ıcerısınde ben onu dvd ye cekmek ıstıyorum fakat beceremeıyorum yapıyorum aslında ama cd yı takıp reset atınca bılgısyara cd yı gormuyor bu nedenle format olmuyor.bıos ayarlarından duzeltmelerı yaptım ama gene aynı..sata drıverlarıyla ılgılı bır sorunmu var acaba?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
hp dv6650et
ıntel core 2 duo T7500 2.20ghz 4.00gb ram

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

Alibaba
19-04-2008, 13:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
427 mesaj

zipli dosyaların sadece kuruluş dosyaları. DVD yi boot ettirecek kayıt o pakette ayrı bir dosya olarak konmadıysa ve sen yazdırırken onu boot olarak tanıtmazsan DVD den açılış yaptıramazsın. basit tabirle marş motorsuz bir araba almışsın. ya itecek başka birilerini bulup vurdurarak çalıştıracaksın(önce başka bir bootlu CD ile açmak) ya da marş motoru monte ettireceksin. yani bir CDye DVDye açılış yaptıran şey o görebildiğin dosyalar değil, özel bir alana yazılan gizli bir açılış kaydıdır.

cell-o
20-04-2008, 16:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
843 mesaj

Elinizdeki zipli dosya içerisindeki dosya .iso uzantılı ise nero ile "CD IMAGE " oalrak yazarak boot edebilecek duruma getirebilirsiniz.Eğer image uzantılı değilde orijinal halibde ise nero ile yazarken yapmanız gereken "CD BOOT"  seçerek yazmalısınız.Ama yapmanız gereken bir kaç ayar olacaktır.Burada önemli olan boot etmeyi sağlayam boot.wim uzantılı dosya vardır."CD BOOT" menüsünde gerekli ayar yerinde dosyayı göstermelisiniz.

kolay gelsin.