Watch Dogs için "sahte inceleme" alarmı!

CHIP Online
24-05-2014, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Çıkışına günler kala, merakla beklenen oyun Watch Dogs için "sahte inceleme" uyarısı geldi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/wat ... e-alarmi_47292.html

Resimlerle: Efsane oyunlar

Uzun zamandır beklenen oyunlardan birisi olma şerefine ulaşan Watch Dogs için geri sayım başladı. 27 Mayıs günü PS4, Xbox One, PS3 ve Xbox 360 kullanıcılarının beğenisine sunulacak olan oyundan beklentiler oldukça büyük...


Pek tabi bir oyun ne kadar büyük ilgi uyandırırsa, insanların ona ulaşmak için çabası da eş düzeyde artıyor. Şimdiden birçok kişi Watch Dogs'a kavuşmuş ve internet üzerinde incelemeler yapmaya başlamış durumda. Ama görünüşe göre Ubisoft olanlardan hiç memnun değil. Firma tarafından yapılan resmi açıklama, internette dolanan "sahte incelemelere" karşı kullanıcıları uyarıyor. Peki, bu ne alama geliyor?


Watch Dogs çoktan Brezilya gibi ülkelerde o ya da bu şekilde satışa çıkmış durumda ve birçok hacker da yapıma ulaşmanın bir yolunu buldu bile. İncelemeler de işte bu kopyalar aracılığıyla yapılıyor. Bu durumda "sahte inceleme" iddiası biraz havada kalıyor.


Yine de görünüşe göre "sahte inceleme" konusunda Ubisoft'un dikkat çekmek istediği iki nokta olabilir. Bunlardan ilki oyunun resmi çıkış tarihinden önce elde edilen bir yapımın, disk üzerinden bile olsa, son sürüm olmama ihtimali. Zira birçok oyun yapımcısı "ilk gün" güncellemesi ile oyuna gereken bazı dosyaları internet üzerinden ve sadece çıkış tarihinde sunuyor.


İkinci ihtimalse tıpkı bütün yapımcılar gibi Ubisoft'un da tüm incelemelerin aynı dönemde yapılmasını arzulaması ve bu çok normal bir durum. Genelde oyun çıkış tarihi içerisinde yapılan toplu incelemeler, arada bir iki tane kötü inceleme olsa bile, diğerleri yanında kaynadığı için firmaların her daim işine geliyor.


Oyunun çıkış tarihine günler kala, böyle bir haber ile karşılaşmak doğrusu bir şeylerin kötüye gittiği yönünde ufak bir alarma sebep oluyor. Günümüzde en çok beklenen ve hakkında en çok konuşulan yapımlardan birisinin en ufak hatası bile, eleştirmenler tarafından yerden yere vurulması için yeterli olabiliyor.

Tüm Konu: Watch Dogs için "sahte inceleme" alarmı!

Resimlerle: Efsane oyunlar

Kaynak: www.chip.com.tr