Web üzerinden Windows 8 uygulaması geliştirin

CHIP Online
06-12-2012, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8 uygulaması oluşturmak, Microsoft'un bu yeni aracıyla nerdeyse çocuk oyuncağı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/web ... listirin_37316.html

Resimlerle: Windows 8'in artıları, eksileri

Windows 8 için uygulama geliştirmek için programlama bilmeniz gerekiyor. Ancak Microsoft'un yayınladığı yeni TouchDevelop web uygulaması sayesinde artık web tarayıcısı üzerinden de uygulama geliştirmek mümkün.


Microsoft'un Research blog'da resmen duyurduğu TouchDevelop web uygulaması, daha önceden Windows Phone için sunulan TouchDevelop App'ın bir devamı niteliğinde. Blog, yeni aracı şöyle açıklıyor:


"TouchDevelop'u yayınladığımızdan beri onu tablet form faktörüne getirmeyi düşünüyorduk ve bir web tarayıcısı sürümü üzerinde çalışıyorduk. TouchDevelop Web App'ın yayınlanmasıyla beraber bu bekleyiş sona erdi."


TouchDevelop web uygulamasını kullanabilmek için öncelikle Windows Live, Facebook veya Google hesabınızla oturum açmanız gerekiyor. Bunun ardından geliştirme araçlarını nasıl kullanacağınızı gösteren eğitim videolarını izleyerek işe başlayabiliyorsunuz. TouchDevelop web uygulaması, dokunmatik ekranlarda kullanılmak üzere tasarlanmış, ancak fare ve klavyeyle PC'nizden kullanmanız da mümkün.


TouchDevelop web uygulamasına https://www.touchdevelop.com/app adresinden ulaşılabiliyor.

Tüm Konu: Web üzerinden Windows 8 uygulaması geliştirin

Resimlerle: Windows 8'in artıları, eksileri

Kaynak: www.chip.com.tr