Windows 7 Cd si hazırlama

Leopoldine
10-11-2011, 23:22   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

Öncelikle herkese merhaba  windows 7 yi fabrika ayarlarına geri döndürcem cd ile yani en baştan yüklücem.Arastırdığım yerlerde iso dosyasını dvd ye atın diyor ama benim Recovery dvd adlı windows 7 klasörümde iso dosyası yok Windows 7 kurulum sihirbazında boş bir dvd takıp ileri basın diyor ama bu hatayı alıyorum. Nasıl yapılacağı hakkında yardımcı olan herkese teşekkürler.

mancukya
11-11-2011, 00:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Ne sacmaliyorsun arkadasim sen ya ?
Reocevry dvdsi zaten hazir dvdir sistemi ilk aldigin fabrika ayarina getirir bunu makineyi satin alirken ya verirler yada kendin hazirlarsin zaten Windowsda sürekli uyari cikar backup yedekleme yapman icin.
Yada firmalarin cogu hard diskte bir bölüm ayirir ve baslangicta f11 f12 gibi bir tusla gene fabrika ayarina oradan alir

Bunlar sende mevcut degilse internetden cekecegin bir win 7 dvdsini Dvdye yazdiracaksin dosya Iso olarak adlandirilir
Cd falanda tarih oldu cd ve dvd ayni sey degil.

Leopoldine
11-11-2011, 00:51   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

mancukya;
Sakin ol.Cd ile dvd aynı değil biliyorum ama mantık aynı.Ben sadece Windows 7 tekrardan yükleme dvd si oluşturucaktım nasıl oluşturulur diye sordum.

mancukya
12-11-2011, 00:42   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj
Alıntı: Leopoldine  
mancukya;
Sakin ol.Cd ile dvd aynı değil biliyorum ama mantık aynı.Ben sadece Windows 7 tekrardan yükleme dvd si oluşturucaktım nasıl oluşturulur diye sordum.
Renkli yuvarlak tiklarsan programlarda Windows Dvdsi hazirla diye yaziyor zaten arkadas.
Yada sistem ayarlarina girersen Backup yedekleme bölümünde sistem icinde gene bulursun