windows 8 enterprise donma sorunu...

Kapalı Hesap (190488)
28-12-2012, 16:39   |  #1  
OP Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
308 mesaj

laptop ve masaüstü pc de kurduğum windows 8 arada anlamadığım şekilde bi kaç saniye donup sonra normale dönüyoo...sistem donarken metro arayüzüne girecek gibi oluyo ve Mouse işaretçisi felç geçiriyor gibi oluyo...bunun sebebi nedendir bilen war mı...? bu donmalar arada oluyo her zaman değilll....2 laptop ve 3 masaüstü pc de aynı sorun warrr...

Banned
28-12-2012, 20:00   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 9
219 mesaj

salı yaması bekle

Kapalı Hesap (153334)
28-12-2012, 20:29   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: monkeydluffy  
laptop ve masaüstü pc de kurduğum windows 8 arada anlamadığım şekilde bi kaç saniye donup sonra normale dönüyoo...sistem donarken metro arayüzüne girecek gibi oluyo ve Mouse işaretçisi felç geçiriyor gibi oluyo...bunun sebebi nedendir bilen war mı...? bu donmalar arada oluyo her zaman değilll....2 laptop ve 3 masaüstü pc de aynı sorun warrr...

Tüm sistemini yazarmısın.

Kapalı Hesap (190488)
28-12-2012, 23:14   |  #4  
OP Kapalı Hesap
308 mesaj
Alıntı: DETROID_35  

Tüm sistemini yazarmısın.

2 laptop ve 3 masaüstü pc nin sistem bilgisini istemiyon herhalde:)...aynı sorun bütün makinalarda war yani sistemsel bi sorun olmaması gerekirrr...sorunun yazılımsal olduğu açık ama çıkamadım içinden...acaba diyorum bu genel bi problem mi yani windows 8 den mi kaynaklanıyor yoksa indirdiğim windows  8 ıso dosyasında mı sıkıntı warr....şunuda belirtiyim bir çok Windows 8 ıso indirdim ve farklı ısolardan yükleme yaptım ama bu sorun hepsinde çıktı...acaba neden...???

Kapalı Hesap (190488)
28-12-2012, 23:32   |  #5  
OP Kapalı Hesap
308 mesaj

şunu da belirtiyim...işletim sistemim orijinal değil yani crack li....güncellemeler açık ve hepsi de yüklü ...!!!

Kapalı Hesap (153334)
29-12-2012, 00:23   |  #6  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Ben size win 8 korsan kullanmayın dedim.Sonra başınız ağrır pc tarafında.Win 8 biosa derekt müdehale edebiliyor ona göre.Orjinal yazılım satın almanızda fayda var.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (190488) ~ 29 Aralık 2012 00:25
Kapalı Hesap (190488)
29-12-2012, 02:51   |  #7  
OP Kapalı Hesap
308 mesaj
Ben size win 8 korsan kullanmayın dedim.Sonra başınız ağrır pc tarafında.Win 8 biosa derekt müdehale edebiliyor ona göre.Orjinal yazılım satın almanızda fayda var.

-dostum yaptığın açıklamaya kendinde inanmalısın...

-Pc'nin arasıra 5-6 saniyelik donmasının nedeni microsoft'un biosa müdahale etmesi mi bumu yani inandın mı sen buna...eğer bu microsoft'un işi olsaydı lisans olmadan hiç kullanamazdık işletim sistemini...

-orijinal ürün alımı için yaptığın tavsiye çok işimi gördü thank you...

black_flood
29-12-2012, 10:38   |  #8  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

zaten kullanamayacaksın. sen aklınca kendini uyutuyorsun. sistemin Microsoft kms yerine farklı bir kms sunucu üzerinden çekiyor güncelleme ve diğer özelliklerini bu durumda ne bekliyordun ferrari gibi mi çalışacaktı sistem. laptoplardaki donma takılma genelde ekran kartı ile alakalı. çift ekran kart var ise sistemde ekran kartına ait denetim masasından varsayılanı yüksek güçlü gpu' ya çekiyorsun restart attıktan sonra zamanlan sorun kalkıyor zaman derken günler haftalar aylar değil sistem kendini tamamen yeni ayara optimize edene kadar.

Kapalı Hesap (190488)
29-12-2012, 13:54   |  #9  
OP Kapalı Hesap
308 mesaj
Alıntı: black_flood  
zaten kullanamayacaksın. sen aklınca kendini uyutuyorsun. sistemin Microsoft kms yerine farklı bir kms sunucu üzerinden çekiyor güncelleme ve diğer özelliklerini bu durumda ne bekliyordun ferrari gibi mi çalışacaktı sistem.
arkadaşım sistemi cracklemeden öncede bu başıma geldi anlıyomusun...onun için bilip bilmeden böyle saçma sapan cevaplarla uğraştırmasanız sewinirim...''zaten kullanamayacaksın'' dostum arkasında duramiyicağın şeyleri yazmiyicann sonra üzülürsün...

Kapalı Hesap (153334)
29-12-2012, 15:16   |  #10  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
arkadaşım sistemi cracklemeden öncede bu başıma geldi anlıyomusun...onun için bilip bilmeden böyle saçma sapan cevaplarla uğraştırmasanız sewinirim...''zaten kullanamayacaksın'' dostum arkasında duramiyicağın şeyleri yazmiyicann sonra üzülürsün...

Madem bukadar bilgin var bize neden soruyorsun yoluna devam et.Orjinal bir yazılım kullandığında sana yardımcı oluruz.Korsan kullanıp birde yardımcı olanlara ağresif yaklaşımla kendi işini kendin çöz.

Bana desen arkadaşım "90 günlük deneme sürümü kullanıyorum hiç crack yapmadım fakat böyle bir sorunum var neden olabilir lütfen yardımcı olun"

Ama sen bizle ağız dalaşına giriyon.Bizden yardım istedin bizde sana sorular yönelterek bunu çözmek istedik anlaşılan senin yardıma ihtiyacın yok.

Kafan bassaydı zaten bilmedigimiz için sana soruyoruz, ordan anlardın.Bir daha konu açışında daha detaylı bilgiler ver ve dinle muhalefet olarak kimse sana yardım etmez.Kendin çözersin.

Efelik ,erkeklik burda sökmez.Efendi insanlar gibi konu açmayı soru sormayı öğren.Burda herkez artis herkez kabadayı herkez bir birini öldürmüyor.Efendi gibi düzgün soruyu soran cevabını geçte olsa alır.Fakat sen soru soranlara soru sorarak cevap verirsen yada muhalefet olursan kavga çıkar konun banlanır belki senide banlarlar.Bu heryerde böyle oyüzden efendi gibi sorunu sor.

Ama amacın kavga çıkatmaksa dışarı çık ilk gördügün çocuga saldır.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (190488) ~ 29 Aralık 2012 15:31
Kapalı Hesap (190488)
29-12-2012, 16:26   |  #11  
OP Kapalı Hesap
308 mesaj

Madem bukadar bilgin var bize neden soruyorsun yoluna devam et.Orjinal bir yazılım kullandığında sana yardımcı oluruz.Korsan kullanıp birde yardımcı olanlara ağresif yaklaşımla kendi işini kendin çöz.

Bana desen arkadaşım "90 günlük deneme sürümü kullanıyorum hiç crack yapmadım fakat böyle bir sorunum var neden olabilir lütfen yardımcı olun"

Ama sen bizle ağız dalaşına giriyon.Bizden yardım istedin bizde sana sorular yönelterek bunu çözmek istedik anlaşılan senin yardıma ihtiyacın yok.

Kafan bassaydı zaten bilmedigimiz için sana soruyoruz, ordan anlardın.Bir daha konu açışında daha detaylı bilgiler ver ve dinle muhalefet olarak kimse sana yardım etmez.Kendin çözersin.

Efelik ,erkeklik burda sökmez.Efendi insanlar gibi konu açmayı soru sormayı öğren.Burda herkez artis herkez kabadayı herkez bir birini öldürmüyor.Efendi gibi düzgün soruyu soran cevabını geçte olsa alır.Fakat sen soru soranlara soru sorarak cevap verirsen yada muhalefet olursan kavga çıkar konun banlanır belki senide banlarlar.Bu heryerde böyle oyüzden efendi gibi sorunu sor.

Ama amacın kavga çıkatmaksa dışarı çık ilk gördügün çocuga saldır.

-dostum burda fantezi olsun diye konu açıp soru sormuyozzz...

-illegal yazılım kullananlarla ilgili düşüncen seni kapsar...ilkin iğneyi kendine batıracan sonra bu konuda millete vaaz verecen...

-kimseye efelik kabadayılık erkeklik yaptığımız yok..şükür öyle biri değiliz...

-Eğer bi konuda birine yardımcı olucaksan ( bu illa pc yazılım donanım değil her konuda öyle ) o konuda ehil olucan...insanları yanlış yönledirip zamanlarını boş yere harcamıyıcan...ortada bi sorun war ve siz o sorunu sadece crack'le ilgilendiriyosunuz...sen mütevazilik gösterip dostum haklısın yanlış yaptık diyeceğine kalkıp Roman yazmışsın yazdıklarım hakkında...ne yani kalkıp yanlış yazdığınız şeyler için bide teşekkür mü ediyim...

-kimse kimsenin sorunlarına cevap yazmak mecburiyetinde değildir....kimsede beni sorunum hakkında yanlış yönlendirme ve bilgilendirme hakkına da sahip değildir...

Kapalı Hesap (247214)
29-12-2012, 20:58   |  #12  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 2
97 mesaj

yaw bırakın windwows 8 i..  daha güncelleştirmeleri tam yerine oturmamış bir sp1 i bile çıkmamış işletim sistemini niye kullanıyorsunuz..bu da aynı vista gibi hüsrana uğrayacak...fıstık gibi win7 sürümleri varken yeni çıkmış neyi belirsiz bir işletim sisteminden ne beklenir..ben şahsen kurdum denedim..ilgi çekmek için bir metro arayüzü ne başlat menüsü var ortalıkta ne de aç kapa menü olacak iş değil..nasıl xp 2002 yılında çıktı ve 10 senedir hala kullanılıyorsa windows 7 de bir 10 sene gider..microsoft 4-5 yılda birişletim sistemi yapsın adam gibi yapsın..hersene işletim sistemi çıkarsa böyle olur..

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (190488) ~ 29 Aralık 2012 20:59
black_flood
29-12-2012, 23:37   |  #13  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

boş ver salla gitsin adam işine az daha yazsın bırak gaza gelir belki alır kırmızıyı oyun dışı kalır olur biter çokta tın yani adam hem illegal takılıyor hemde alakası yok diyor bizlerde yedik illegal olan Microsoft sunucularındaki dataları okuyamıyor ki düzgün çalışsın. ayrıca netten büyük ihtimallen kırık çıkık paylaşım sitelerinden elde etmiş enayi.

Microsoft sunucularındaki dataları okuyan Windowslarda hiç bir sıkıntıda yok stabilite sorunuda % 0 neredeyse. %3 lük bir pay  olabilir oda donanımların uyumluluğu onun dışında hiçbir şeye bakmıyor 32 bit sürümünde bile bile mükemmel eğer ms-dos uygulama açılacaksa.

Kapalı Hesap (153334)
29-12-2012, 23:45   |  #14  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
<strong>laptop ve masaüstü pc de kurduğum windows 8 arada anlamadığım şekilde bi kaç saniye donup sonra normale dönüyoo...sistem donarken metro arayüzüne girecek gibi oluyo ve Mouse işaretçisi felç geçiriyor gibi oluyo...bunun sebebi nedendir bilen war mı...? bu donmalar arada oluyo her zaman değilll....2 laptop ve 3 masaüstü pc de aynı sorun warrr...</strong>
Windows 8 le donmaya devam.

Kapalı Hesap (247214)
29-12-2012, 23:49   |  #15  
Kapalı Hesap
97 mesaj
Windows 8 le donmaya devam.

aynen windows 8 kullanan donmaya devam etsin Kahkaha

Kapalı Hesap (190488)
30-12-2012, 01:12   |  #16  
OP Kapalı Hesap
308 mesaj
boş ver salla gitsin adam işine az daha yazsın bırak gaza gelir belki alır kırmızıyı oyun dışı kalır olur biter çokta tın yani adam hem illegal takılıyor hemde alakası yok diyor bizlerde yedik illegal olan Microsoft sunucularındaki dataları okuyamıyor ki düzgün çalışsın. ayrıca netten büyük ihtimallen kırık çıkık paylaşım sitelerinden elde etmiş enayi.

Microsoft sunucularındaki dataları okuyan Windowslarda hiç bir sıkıntıda yok stabilite sorunuda % 0 neredeyse. %3 lük bir pay  olabilir oda donanımların uyumluluğu onun dışında hiçbir şeye bakmıyor 32 bit sürümünde bile bile mükemmel eğer ms-dos uygulama açılacaksa.

enayilik anlama özürlü olmaktan daha iyidir ....belki anlarsın diye tekrar yazıyorum cracklenmeden öncede hata werdi diye yazmıştım ama demek anlaşılmıyo Anlıyorum...dikkat et bu kırmızı çizgi olayı sana wurmasın...

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (190488) ~ 01 Ocak 2013 18:38
Kapalı Hesap (153334)
30-12-2012, 01:23   |  #17  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
enayilik anlama özürlü olmaktan daha iyidir ....belki anlarsın diye tekrar yazıyorum cracklenmeden öncede hata werdi diye yazmıştım ama demek anlaşılmıyo Anlıyorum...zorlamayın kendinizi...dikkat et bu kırmızı çizgi olayı sana wurmasın...

Olum senin derdin yardım almakmı show yapmakmı.Aklı başında olan biri sana yardım etmez.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (190488) ~ 30 Aralık 2012 01:24
black_flood
30-12-2012, 11:43   |  #18  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj
Alıntı: adanali_01  
yaw bırakın windwows 8 i..  daha güncelleştirmeleri tam yerine oturmamış bir sp1 i bile çıkmamış işletim sistemini niye kullanıyorsunuz..bu da aynı vista gibi hüsrana uğrayacak...fıstık gibi win7 sürümleri varken yeni çıkmış neyi belirsiz bir işletim sisteminden ne beklenir..ben şahsen kurdum denedim..ilgi çekmek için bir metro arayüzü ne başlat menüsü var ortalıkta ne de aç kapa menü olacak iş değil..nasıl xp 2002 yılında çıktı ve 10 senedir hala kullanılıyorsa windows 7 de bir 10 sene gider..microsoft 4-5 yılda birişletim sistemi yapsın adam gibi yapsın..hersene işletim sistemi çıkarsa böyle olur..

açma kapama butonu mevcut elini sağ köşeye götürmeye üşendiğinden olsa gerek bulamadım ayağına yatıyorsun. başlat menüsü klasik bitti artık kaldı ki artık Windows 8 açılışta Windows blue yazma olasılığı var çıkacak 1 gb lık güncelleme paketi sonrası ve ayrıca eğer tutarsa ntfs' e de elveda diyeceğiz yeni yama ile.

Kapalı Hesap (247214)
30-12-2012, 19:06   |  #19  
Kapalı Hesap
97 mesaj

açma kapama butonu mevcut elini sağ köşeye götürmeye üşendiğinden olsa gerek bulamadım ayağına yatıyorsun. başlat menüsü klasik bitti artık kaldı ki artık Windows 8 açılışta Windows blue yazma olasılığı var çıkacak 1 gb lık güncelleme paketi sonrası ve ayrıca eğer tutarsa ntfs' e de elveda diyeceğiz yeni yama ile.

şaka mı yapıyorsun windows 8 i bilgisayarıma kurmuştum denedim bile.. açma kapama yerlerini bende biliyorum sağ köşeye fareyi hareket ettirdiğimde çıkıyor..ben sadece windows 8 in bir saçmalık olduğunu söylüyorum..millet hersene oyun çıkarır gibi işletim sistemi çıkarıyor..bu aradaa ntfs dosya sistemi hayatta bitmez o zaman normal hdd leri kaldırsınlar yerine sadece ssd leri getirsinler bakalım göreyim ben seni..artık ssd almak için bürsürü para verirsin..ortalıkta miss gibi 7200 rpm 32mb cache hddler varken ssd ler de boşu boşuna ortaya çıktı..ancak server yapanların kullanması işlerinin hızlılığı bakımından iyi olur...ev kullanıcıları için ssd gereksiz..tmm okuma yazma hızı bayaa hızlı olabilir ama fiyat yüksekliğinden kaybediyor bu ssd ler..bir ssd alacağıma o para kadar 2 tane 500gb lik hdd alırım..haaa bu arada konumuza gelince windows 8 den bi cacık olmaz..sorun yaşamak istiyorsan istediğin kadar windows 8 kullan..windows 7 10-15 sene gider..windows 7 hertürlü basar

black_flood
30-12-2012, 20:20   |  #20  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
5,190 mesaj

aynı laf fat ve fat 32 içinde söylenmişti yani karnımız tok o lafa kalkacak  derken destek kesilecek değil varsayılan dosya biçimi winfs olacak artık seçenek sunmaksızın.

Kapalı Hesap (247214)
31-12-2012, 14:55   |  #21  
Kapalı Hesap
97 mesaj
aynı laf fat ve fat 32 içinde söylenmişti yani karnımız tok o lafa kalkacak  derken destek kesilecek değil varsayılan dosya biçimi winfs olacak artık seçenek sunmaksızın.

fat32 için zaman zaten geçti..win95 ve 98 zamanlarında vardı..ntfs xp ile birlikte geldi..ve asla ölmez..haa bu arada vista win7 ve 8 deki dosya sistemlerinin de ntfs olduğunu belirteyim bu arada..

enesreal05
03-01-2013, 20:55   |  #22  
enesreal05 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
56 mesaj
zaten kullanamayacaksın. sen aklınca kendini uyutuyorsun. sistemin Microsoft kms yerine farklı bir kms sunucu üzerinden çekiyor güncelleme ve diğer özelliklerini bu durumda ne bekliyordun ferrari gibi mi çalışacaktı sistem. laptoplardaki donma takılma genelde ekran kartı ile alakalı. çift ekran kart var ise sistemde ekran kartına ait denetim masasından varsayılanı yüksek güçlü gpu' ya çekiyorsun restart attıktan sonra zamanlan sorun kalkıyor zaman derken günler haftalar aylar değil sistem kendini tamamen yeni ayara optimize edene kadar.

Benim win8 cracklı ama gayet düzgün çalışıyor.

Kapalı Hesap (172709)
03-01-2013, 21:03   |  #23  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj
Alıntı: enesreal05  

Benim win8 cracklı ama gayet düzgün çalışıyor.

Kazananseni win8 cracklı onun için gayet düzgün çalışıyor.Kazanan
başka forumlarada bakın cracklı ve cracksız sorunlar çıkıyor.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (190488) ~ 03 Ocak 2013 21:07
Kapalı Hesap (190488)
03-01-2013, 22:28   |  #24  
OP Kapalı Hesap
308 mesaj
Alıntı: Sene1903  
Kazananseni win8 cracklı onun için gayet düzgün çalışıyor.Kazanan
başka forumlarada bakın cracklı ve cracksız sorunlar çıkıyor.

tutturmuşlar bi crack gidiyo...her şeyi crack yada patch'e bağlamak ayrı bi sorun zaten...ayrıca lisanslı ürün tellallığı yapanların kendi sistemlerinde kaç tane lisanslı ürün wardır o da ayrı bi sorun pehh...???

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (190488) ~ 03 Ocak 2013 22:30
Kapalı Hesap (172709)
03-01-2013, 23:29   |  #25  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 48
2,757 mesaj

tutturmuşlar bi crack gidiyo...her şeyi crack yada patch'e bağlamak ayrı bi sorun zaten...ayrıca lisanslı ürün tellallığı yapanların kendi sistemlerinde kaç tane lisanslı ürün wardır o da ayrı bi sorun pehh...???

Ben kullanmıyorum fakat windows 8 bence masaüstü ve laptolar için sp çıktıktan sonra hazır olur zaten adamlar reklamlarını tablet üzerinde yapıyor dikkat edersen.

ayrıca lisanslı ürün tellallığı yapanların kendi sistemlerinde kaç tane lisanslı ürün wardır o da ayrı bi sorun pehh...??? Evet katılıyorum.