Windows'da sessiz güncelleme zamanı

CHIP Online
08-05-2013, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8.1'in sızan son sürümünü yüklediyseniz, bu "sessiz yeniliği" mutlaka fark etmişsinizdir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... e-zamani_40238.html

Resimlerle: Adı duyulmamış 31 harika uygulama

Yakında kullanıma sürülmesi beklenen yeni Windows güncellemesi 8.1'in sızan son deneme sürümü olan 9385'i yükleyen kullanıcılar, uygulamalarının kendilerinden habersiz, sessiz sedasız güncellendiğine tanık oldular.


Görünen o ki, basit bir güncellemeden çok daha fazlası olacağı söylenen, hatta kimilerinin yeni bir işletim sistemi olarak gördüğü Windows 8.1, uygulama güncellemelerini, Windows mağazasını ziyaret etmek zorunda kalmadan otomatik olarak indirme özelliğine sahip olacak. Windows 8'de uygulamalar otomatik olarak güncellenmiyor. Kullanıcı Windows Store'u ziyaret ettiğinde, yüklü uygulamalar için güncellemeler bulunduğu bildiriliyor ve indirilmeleri için onay isteniyor. Ancak Windows 8.1 9385 sürümünü yükleyenler, Microsoft.MovieMoments, PlayReady Client, VCLibs Preview Internal ve WinJS 2.0 Preview Internal gibi uygulamaların güncellenmiş olduğunu fark ettiler.


Yüklenen güncellemelerin basit birer sürüm numarası değişikliğinden ibaret olmadığı, uygulamaların kendilerinde de değişiklikler görüldüğü bildiriliyor.

Tüm Konu: Windows'da sessiz güncelleme zamanı

Resimlerle: Adı duyulmamış 31 harika uygulama

Kaynak: www.chip.com.tr