Windows yazısından sonra yeniden başlıyor

fatihrr12
04-08-2012, 00:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Başlıktaki gibi windows yazısı geldikten sonra beyaz çizgiler geliyor alt kısımlara ve yeniden başlıyor ama bunu her zaman yapmıyor. 2. kez açıldığında startup v.s şeyler yazıyor ve altında normal olarak başlat seçeneği çıkıyor. Bilgisayarın kitlenmesi gibi durumlarlada karşı karşıyayım mesele Call Of Duty 4 e giriyorum windows 7 kurmadan önce son ayarda oynadığım oyun şuanda orta kapasitede oynuyorum bilgisayar en son kalan sesle beraber dırrrrrr ediyor. Anlamış değilim bazen kamera yı kullanıncada aynı sorunla karşılaşıyorum dırrr takılıyor ve reset atmadan düzelmiyor.  Ekran kartına overclock yaptım yinede sorun devam ediyor arkadaşlar. Ben Ramlar uyumsuzluık çıkarıyor diye düşünüyorum sizdende yorum almak istedim.

İşletim sistemim;

Intel Pentium Daul CPu E2140 @ 1.60GHz 1.60 GHz

2gb (2x1gb) 800 MHz Ram

GT9500 Nvidia ekran kartı (Palit)

netrunner
04-08-2012, 10:41   |  #2  
netrunner avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 25
1,180 mesaj

Tam emin değilim ama pc yi açıp ekran kartı ve ram doğru takılımı emin ol.Eğer takılıysa sorun harddisk'ten yapabilir.PC açıkken elektrik kesintisi veya fişi çekme gibi bir durum olduysa hdd zarar görebiliyor.Fakat bu durum bilgisayarı bu hale getirirmi bilmem.
En son çare Format olabilir.

fatihrr12
04-08-2012, 16:54   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Formatı onlarca kere denedim çözüme ulaşamadım ben yazmadım ama power i değiştirdiğim zaman bu sorun geldi başıma. Sorrun çözülmüştür. yorumun için teşekkürler.