Wireless adaptörü ile port yönlendirme?

superstars
21-12-2009, 06:32   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
46 mesaj

E-mule için port yönlendirme yapmıştım sorunsuz çalışıyordu takiethernet girişi bozulana kadar.Ethernet girişi bozulduktan sonrainternete bağlanabilmek için wireless adaptörü aldım fakat bundan sonrae-muleda bağlantı sınamasını geçemedim. Bu sorunu nasıl aşabileceğimiçin fikri olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. Modemairties RT-204 ve adaptörde airties

Fatih.arm
21-12-2009, 09:32   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj
Alıntı: superstars  
E-mule için port yönlendirme yapmıştım sorunsuz çalışıyordu takiethernet girişi bozulana kadar.Ethernet girişi bozulduktan sonrainternete bağlanabilmek için wireless adaptörü aldım fakat bundan sonrae-muleda bağlantı sınamasını geçemedim. Bu sorunu nasıl aşabileceğimiçin fikri olan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum. Modemairties RT-204 ve adaptörde
Wireless adaptörü nü bağladığınızda bilgisayarınız yeniden Ip almıştır.
buyüzden yapmış olduğunuz IP yönlendirmesi değişmiştir.
yani diyelimki siz  Eternet kartının 192.168.1.10 ip sine port yönlendirmesini yaptınız.
bağlamış olduğunuz adaptör ise eternet kartından farklı olarak farklı bir Ip adresi almıştır.
Dolayısıyla Ip yönlendirmeniz geçersiz kalmıştır.

Yapmanız gereken önceden yaptığınız gibi modem ayarlarındaki Port yönlendirme ayarlarına tekrar girip.
Aynı ayarlardaki port u yönlendirdiğiniz IP yi Wireles adaptörün  adresini vermelisiniz. Bunun için öncelikle ağ bağlantılarına girip kablosuz ağ bağdaştırıcınızın İP adresinin Manuel olarak verip modemden yönlendirmeyi MAnuel yaptığınız Ip adresine yönlendirmek olacaktır.