Xbox One gaza bastı; PS4 beklemede!

CHIP Online
18-03-2014, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Piyasaya sakin bir giriş yapıp PS4'ün gerisinde kalan Xbox One, görünüşe göre gaza basmaya başladı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/xbo ... eklemede_45972.html

Resimlerle: Dünden bugüne oyun konsolları!

Şubat ayının sonunda açıklanan PS4 satış rakamları, Sony'nin yeni jenerasyon konsolu için ne kadar doğru kararlar aldığının en açık göstergesiydi. Fakat Microsoft'un çıkışı takip eden birkaç hafta haricinde satış rakamı vermemesi, Sony'nin kime göre, ne kadar başarılı olduğunu tam olarak gün yüzüne çıkaramıyordu...


Nitekim öyle görünüyor ki PS4'ün Şubat satışları Xbox One'ı kıl payı geçmiş. PS4, geçen ay Amerika'da 287,000 adet satmış ki hesaplanan oranlara göre Xbox One satışları bu rakamın sadece yüzde 10 gerisinden geliyor. Microsoft'un, NPD Group'un ortaya çıkardığı rakamlar üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Xbox One'ın Şubat ayı Amerika satışı 258,000 adet ki bu rakamı "rekor kıran satış rakamı" olarak nitelendiriyorlar. Sebepse çok basit. Xbox One, içerisinde Kinect hareket algılayıcı cihazı ile birlikte geliyor ve PS4'ten daha pahalıya satılıyor. Dolar üzerinden yapılan hesaplamada, Xbox One'ın elde ettiği gelir Sony'yi açık ara geride bırakmaya yetiyor.


Kasım 2013 tarihinde, birer hafta arayla piyasaya çıkan iki yeni jenerasyon konsolun rekabeti, bugüne kadar PS4'ün lehine ilerliyordu fakat gidişatın Mart ayı ile değişeceği düşünüyor. 11 Mart itibariyle Amerika'da ve 12 Mart itibariyle de Avustralya'da satışa çıkan Titanfall, Mart ayının sonunda İngiltere pazarına da girmiş olacak. Eski Call of Duty yapımcıları tarafından geliştirilen oyun, Xbox One'ın satışlarını yıl ortasına kadar büyük oranda arttıracak.


Bakalım Mart ve Nisan sonu konsol satışlarında rakamlarda nasıl bir değişim olacak...

Tüm Konu: Xbox One gaza bastı; PS4 beklemede!

Resimlerle: Dünden bugüne oyun konsolları!

Kaynak: www.chip.com.tr