Xbox One gaza bastı; PS4 beklemede!

Piyasaya sakin bir giriş yapıp PS4'ün gerisinde kalan Xbox One, görünüşe göre gaza basmaya başladı!

  • Ertuğrul Süngü
Xbox One gaza bastı; PS4 beklemede!
Mart ayı sonu satış rakamları merak konusu

Şubat ayının sonunda açıklanan PS4 satış rakamları, Sony'nin yeni jenerasyon konsolu için ne kadar doğru kararlar aldığının en açık göstergesiydi. Fakat Microsoft'un çıkışı takip eden birkaç hafta haricinde satış rakamı vermemesi, Sony'nin kime göre, ne kadar başarılı olduğunu tam olarak gün yüzüne çıkaramıyordu...

Nitekim öyle görünüyor ki PS4'ün Şubat satışları Xbox One'ı kıl payı geçmiş. PS4, geçen ay Amerika'da 287,000 adet satmış ki hesaplanan oranlara göre Xbox One satışları bu rakamın sadece yüzde 10 gerisinden geliyor. Microsoft'un, NPD Group'un ortaya çıkardığı rakamlar üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Xbox One'ın Şubat ayı Amerika satışı 258,000 adet ki bu rakamı "rekor kıran satış rakamı" olarak nitelendiriyorlar. Sebepse çok basit. Xbox One, içerisinde Kinect hareket algılayıcı cihazı ile birlikte geliyor ve PS4'ten daha pahalıya satılıyor. Dolar üzerinden yapılan hesaplamada, Xbox One'ın elde ettiği gelir Sony'yi açık ara geride bırakmaya yetiyor.

Kasım 2013 tarihinde, birer hafta arayla piyasaya çıkan iki yeni jenerasyon konsolun rekabeti, bugüne kadar PS4'ün lehine ilerliyordu fakat gidişatın Mart ayı ile değişeceği düşünüyor. 11 Mart itibariyle Amerika'da ve 12 Mart itibariyle de Avustralya'da satışa çıkan Titanfall, Mart ayının sonunda İngiltere pazarına da girmiş olacak. Eski Call of Duty yapımcıları tarafından geliştirilen oyun, Xbox One'ın satışlarını yıl ortasına kadar büyük oranda arttıracak.

Bakalım Mart ve Nisan sonu konsol satışlarında rakamlarda nasıl bir değişim olacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

kalite ve işlevsellik and Xbox One.....

Sif titanfall etkisi

Konsollar kendi satışlarından çok az kâr yapıyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam PS4, 50 dolar civarı kârla satılıyor. Asıl para kazandıran olay oyunlar. XB1 alanların hepsi oyun için almıyor ama PS4 alanların hepsi oyun için alıyor. Buna bakılırsa PS4 finansal bakımdan da daha öne geçer.

@18 Mar 2014 00:36 Aynı zamanda PS4 daha az parayla daha iyi donanıma sahip bir cihaz bize sunuyor. Türkiye'de kullanilamayan Tv özelliklerini ne yapalim ki sonuçta.

Xbox one Türkiye ye gelse ilk alanlardan biri ben olacağım

Bf4 varken titanfall oynanir mi

titanfall kadar para istafi bi oyun yok yemin ediyorum. aldim ebayden. verdiğiniz paraya yazik. onun yerien ghosts alin kat kat iyidir

@18 Mar 2014 07:37 yaw he he :) hadi git şimdi....

ne denebilrki kalite ve konfor içn xbox one... ismi bile havalı XB

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost