Windows 7'yi bu ayarlarla ayağa kaldırın!

CHIP Online
11-11-2010, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Windows 7'yi Kayıt Defteri'nde yapacağınız bu 10 basit değişiklikle çok daha iyi hale getirin!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/wind ... kaldirin_23493.html

Resimlerle: Windows 7 için 50 ipucu

Windows 7, önceki işletim sistemlerine göre çok daha az ince ayar gerektiriyor. İşletim sistemi, ayarlarını kurcalamadan da gayet iyi çalışıyor.

Fakat bu Kayıt Defteri (Registry) ayarlarıyla yapacağınız hiç bir şey yok anlamına gelmiyor. Hala bu ayarları değişirerek ekleyebileceğiniz ilginç özellikler veya özelleştirebileceğiniz ayarlar var.

İşte Windows 7 Kayıt Defteri'nde yapabileceğiniz 10 faydalı değişiklik. Başlat menüsünü açın, arama kutusuna 'regedit' yazın, Enter'a basın ve yazımızın devamını okuyun.

Tüm konu: Windows 7'yi bu ayarlarla ayağa kaldırın!

İzleyin: Windows 7 ve güvenlik

Resimlerle: Windows 7 için 50 ipucu

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Hangi ipucu en çok işinize yaradı?

Erşah
11-11-2010, 09:02   |  #2  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Bi deneyelim bakalım.

kyotoprotokolü
14-11-2010, 15:58   |  #3  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Her seferinde aynı tantanalar. Tüm windows sistemleri için böyle yazılar çıkıyor. Xp yi hıznı arttırın. Disk temizleyin optimizasyon yapın vs vs.
Hepsi hikaye Windows'a ne yaparsanız yapın. Zamanla yavaşlıyor. Bundan kurtulamazsınız. Kurtulmanız için Mac veya Linux sürümlerinden birine sahip olmanız gerekiyor. Boş işler.

clickonline
14-11-2010, 22:43   |  #4  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
459 mesaj

Windows 7 kötü demekki yerlerde sürünüyor 400 dolar vercez bide ayağa kaldırmaya uğraşcaz ! ?

kyotoprotokolü
14-11-2010, 23:07   |  #5  
kyotoprotokolü avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

Bir işletim sistemine 200-400$ vermek kadar saçma bir şey olamaz. Zaten aldığımız bilgisayarın fiyatı okadar.
Sonra bunun antivirüsü oluyor. Carttı curttu bir sürü programı paralı. Hepsine kim para verebilir ki.

Zaten Korsan Windows kullanımını Microsoft Tamamen bitirirse Yani kimse korsan Windows kulanamaz sa ve Oyunlarda Linux'a da çıkmaya başlarsa. Çoğu kişi Windows'u terkeder.
En çok kullanılan işletim sistemi olmaktan çıkar.
Bakmayın siz Korsan vs. Microsoft kullanılmasın diyor da. Hepsi hikaye. Onlarnda işine geliyor bir yerde. Microsofta bağımlı yapmaya çalışıyor herkesi. Streteji.

TnDnmz
14-11-2010, 23:10   |  #6  
TnDnmz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 20
2,235 mesaj

Ben hiçbirşey yapmadan benim win 7 xpden daha iyi.