Asus'tan kablosuz alan genişletici!

CHIP Online
25-04-2014, 12:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Evinizde ve ofisinizde kablosuz ağınızın erişemediği "ölü alan" sorununa çözüm sunan ürün satışta!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/asu ... isletici_46719.html

ASUS, yeni nesil 802.11ac Wi-Fi ile 2.4GHz ve 5GHz bant genişliklerinde eş zamanlı çalışarak 733Mbit/s'ye varan toplam veri aktarım hızı sunan çift bant RP-AC52 kablosuz alan genişleticiyi tanıttı. Cihaz, engeller yüzünden sıkça karşılaşılan 'ölü alan' sorununa zarif bir çözüm sunuyor. Kablosuz kapsama alanını hızlı ve güvenilir biçimde genişletmek için zahmetsiz bir çözüm yolu sunan RP-AC52, özellikle büyük binalar ve çok katlı ortamlar için son derece kullanışlı bir cihaz. RP-AC52 ile artık otopark, bodrum katı, arka bahçe veya çatı katı gibi alanlara kablosuz erişim sağlamak sorun olmaktan çıkıyor. 3,5mm ses çıkışı bulunan RP-AC52, bilgisayar ve mobil cihazlardan ev eğlence ve Hi-Fi sistemlerine kablosuz müzik akışı sağlamak için de kullanılabiliyor. Böylece eğlenceyi evinizin tüm odalarına taşıyabilirsiniz. Mevcut Wi-Fi standartlarının tümüyle tam uyumluluğa sahip olan RP-AC52'yi istediğiniz Wi-Fi yönlendirici veya başka bir cihazla birlikte kullanabilirsiniz.


802.11ac Wi-Fi ile performansı arttırın


En yeni 802.11ac teknolojisi sayesinde RP-AC52 kablosuz alan genişletici 2.4GHz bandında 300Mbit/s ve ek olarak 5GHz bandında 433Mbit/s veri aktarım hızlarına ulaşabiliyor. İki frekans eş zamanlı olarak çalıştığından, toplam bant genişliği 733Mbit/s'yi buluyor. Her iki banta da cihaz atayarak uygulamanıza en uygun frekansı seçebilirsiniz. Örneğin, web tarama ve sosyal ağlar için kullanılan cihazlar standart 2.4GHz bant genişliğini kullanırken HD video akışı veya online oyunlar için kullanılan cihazlar parazitlere daha az maruz kalan ve daha hızlı olan 5GHz bant genişliğinden faydalanabilirler. RP-AC52'nin içinde yer alan çoklu giriş/çoklu çıkış (MIMO) antenleri ise her iki frekansta da sorunsuz ve kararlı performans elde edilmesini sağlıyor.


Alan genişletici ve erişim noktası modları arasında otomatik geçiş


RP-AC52, cihazın kullanımını daha da esnek hale getiren iki kullanışlı moda sahip. Alan genişletici özelliğinin yanı sıra cihazı kablosuz erişim noktası (AP) olarak da kullanmak mümkün. AP modunda tüm kablolu yerel ağlara bağlanarak (örneğin, bir otelin Internet bağlantısı) özel bir Wi-Fi etkin noktası oluşturabilir ve Internet bağlantısını dizüstü bilgisayarlar, telefonlar ya da diğer Wi-Fi aygıtları tarafından erişilebilir hale getirebilirsiniz.  AP modu ayrıca, dahili Wi-Fi özelliğine sahip olmayan bir yönlendiriciye kablosuz yeteneği katmak için de kullanılabilir. Maksimum rahatlık ve kullanım kolaylığı için RP-AC52 ister kablolu ister kablosuz ağa bağlı olsun, AP modu ile alan genişletici modları arasında otomatik olarak geçiş yapabilir.


Tüm Konu: Asus'tan kablosuz alan genişletici!

Kaynak: www.chip.com.tr