Çinli "kopya ustalarının" yeni hedefi!

CHIP Online
19-03-2014, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Cep telefonlarını piyasaya çıkmadan kopyalayabilen Çinli'ler, sonunda akıllı saatleri de fark etti!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/cin ... i-hedefi_45985.html

Resimlerle: Galaxy Note 3, Galaxy Gear ve fazlası...

Her ürünün kopyasını üretmesi ile ünlü Çin marketi, CNN'in haberine göre giyilebilir teknolojiye olan ilgiyi yeterli bulmuyordu. Tabii ki bunun sonucu olarak da karşımıza çok fazla "kopya" akıllı saat veya benzeri ürün çıkmamıştı. Ancak görünene göre Podoor'daki üreticiler, CNN'in bu haberini duymamışlar.


Resimdeki ürün, ilk bakışta Galaxy Gear gibi gözüküyor olabilir ancak bu ürünün adı PW305. Podoor tarafından üretilen ürün, CNN'in haberinin üzerinden çok fazla zaman geçmesine izin vermeden piyasaya girmiş durumda. Firmanın söylediğine göre bu akıllı saat, Linux tabanı üzerine kurulmuş durumda ve "stabil ve pratik bir şekilde çalışıyor." Yani bir giyilebilir teknoloji ürününden isteyebileceğiniz her özelliğe sahip. Saat aracılığı ile Facebook, Twitter gibi ağlara da bağlanabiliyorsunuz. Ayrıca, tanıtım videosunda gözüktüğü kadarıyla, saat üzerinden mesaj atmanız ve saate kulaklık takmanız da mümkün. Tabii ki PW305, bu özelliklerinin yanı sıra, farklı uygulamalara da sahip.


Çin yapımı giyilebilir teknolojilerin ilklerinden biri olan bu ürün, emin olabilirsiniz ki üretilen son "kopya" giyilebilir olmayacaktır...

Tüm Konu: Çinli "kopya ustalarının" yeni hedefi!

Resimlerle: Galaxy Note 3, Galaxy Gear ve fazlası...

Kaynak: www.chip.com.tr