Çinli "kopya ustalarının" yeni hedefi!

Cep telefonlarını piyasaya çıkmadan kopyalayabilen Çinli'ler, sonunda akıllı saatleri de fark etti!

Çinli "kopya ustalarının" yeni hedefi!

Her ürünün kopyasını üretmesi ile ünlü Çin marketi, CNN'in haberine göre giyilebilir teknolojiye olan ilgiyi yeterli bulmuyordu. Tabii ki bunun sonucu olarak da karşımıza çok fazla "kopya" akıllı saat veya benzeri ürün çıkmamıştı. Ancak görünene göre Podoor'daki üreticiler, CNN'in bu haberini duymamışlar.

Resimdeki ürün, ilk bakışta Galaxy Gear gibi gözüküyor olabilir ancak bu ürünün adı PW305. Podoor tarafından üretilen ürün, CNN'in haberinin üzerinden çok fazla zaman geçmesine izin vermeden piyasaya girmiş durumda. Firmanın söylediğine göre bu akıllı saat, Linux tabanı üzerine kurulmuş durumda ve "stabil ve pratik bir şekilde çalışıyor." Yani bir giyilebilir teknoloji ürününden isteyebileceğiniz her özelliğe sahip. Saat aracılığı ile Facebook, Twitter gibi ağlara da bağlanabiliyorsunuz. Ayrıca, tanıtım videosunda gözüktüğü kadarıyla, saat üzerinden mesaj atmanız ve saate kulaklık takmanız da mümkün. Tabii ki PW305, bu özelliklerinin yanı sıra, farklı uygulamalara da sahip.

Çin yapımı giyilebilir teknolojilerin ilklerinden biri olan bu ürün, emin olabilirsiniz ki üretilen son "kopya" giyilebilir olmayacaktır...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ooo süper bir haber

Bu saatlerin kullanıcı kitlesi çok uzun süre belirli bir kesimle sınırlı kalacaktır.

neresinden baksan kepazelik....

süer aber bime ne zaman gelir bu saatler.................

Süper hemen sipariş vermeli

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir