iPhone 5'deki A6 işlemcisi ne kadar hızlı?

CHIP Online
13-09-2012, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iPhone 5'in yepyeni A6 işlemcisi kaç çekirdekli ve ne kadar daha hızlı? İşte bilmeniz gerekenler!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/iph ... ar-hizli_35903.html

Resimlerle: iPhone 5'den resimler ve fazlası

Apple, &lt;span style="text-decoration: underline;">dün akşam</span> tanıttığı &lt;span style="text-decoration: underline;">iPhone 5</span>'de yepyeni işlemcisi A6'yı kullanıyor.


Bu seneki iPad'inde A5X çipini kullanan Apple'ın "A6" gibi yeni bir işlemciye geçiş yapması bekleniyordu ve sızıntılar da bu yöndeydi. Teknik detaylara çok fazla girmeyi sevmeyen Apple, A6'nın kaç çekirdekli olduğu konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak Apple'a göre A5'den yüzde 22 daha küçük olan çipin CPU ve GPU perfomansı iki kat daha iyi. Apple'ın tanıtımına bakılırsa yeni işlemci, detaylı grafiklerde oldukça iyi görünüyor.


Apple, A6'nın fotoğraf çekmeyi de hızlandırdığına değindi. Şirkete göre A6 işlemcisi sayesinde fotoğrafları yüzde 40 daha hızlı çekebiliyorsunuz.


A6'nın dört çekirdekli olması veya çift çekirdekli yeni bir mimariye sahip olması mümkün. Bununla birlikte A5X çipinin de çıktığında "A5'den iki kat hızlı" sözleriyle tanıtıldığını hatırlatmak istiyoruz. Apple'ın tanıtım sırasında cebinin rakiplerinden daha hızlı olduğunu iddia etmemesi de dikkat çeken detaylardan. İşlemcinin gerçek performansı, hız testleri ve incelemeler sonucunda ortaya çıkacak.

Tüm Konu: iPhone 5'deki A6 işlemcisi ne kadar hızlı?

Resimlerle: iPhone 5'den resimler ve fazlası

Kaynak: www.chip.com.tr