iPhone 5 üretiminde sorun yok mu?

CHIP Online
15-11-2012, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple, iPhone 5 satın alanlara onu bilerek, kasten mi birkaç hafta geç veriyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/iph ... n-yok-mu_36933.html

Resimlerle: iPhone 5'den resimler ve fazlası

iPhone 5 satışlarının duraklamasının nedeninin stokların tükenmesi değil, ticari nedenlerle olduğu iddia edildi.


BTIG'den Walter Piecyk, iPhone siparişlerindeki 3-4 haftalık gecikmelerin tedarik zincirindeki bir sıkıntıdan çok, ticari bir düşünce olduğunu söyledi. Hon Hai ve Foxconn patronu Terry Gou, geçtiğimiz hafta iPhone 5 üretiminde &lt;span style="text-decoration: underline;">zorluklar yaşadıklarını</span> açıklamıştı. Ancak Gou ile görüşen ve üretim sürecine göz atan Piecyk, iPhone 5 arz ve talebinin "dengede" olduğunu ve geliştiğini düşündüğünü söyledi.


Piecyk'e göre siparişlerin ulaştırılmasının 3-4 hafta geciktirilmesinin arkasındaki neden, Apple müşterilerinin Apple Store'lara giderek daha fazla para harcamalarını sağlamak. Piecyk, iPhone 5'i internetten sipariş verip ertesi gün mağazadan alabilmenin mümkün olduğunu, bunun iPhone 5'de kıtlık yaşanmadığını gösterdiğini söylüyor. BTIG analisti, mobil taşıyıcılar yoluyla satın alınan telefonların da 1 haftada teslim edildiğini vurguluyor.


Piecyk'e göre Apple bu gecikmelerle müşterilerin Apple Store'a giderek bir veya birkaç aksesuar almalarını ve hatta belki de bir iOS cihazı daha almalarını sağlamak istiyor.

Tüm Konu: iPhone 5 üretiminde sorun yok mu?

Resimlerle: iPhone 5'den resimler ve fazlası

Kaynak: www.chip.com.tr