Outlook.com'a tam Skype entegrasyonu!

CHIP Online
20-08-2013, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft, popüler e-posta hizmeti Outlook.com ile bu çok önemli aracı birleştirdiğini duyurdu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/out ... grasyonu_42164.html

Resimlerle: Microsoft'un gizli kalan donanımları

Microsoft, e-posta alanındaki bir numaralı rakibi Gmail'e karşı bir yeniliğe imza atıyor. Firmanın web tabanlı popüler e-posta hizmeti Outlook.com, artık Skype ile iç içe çalışacak.


Outlook.com ve Skype entegrasyonunun doğrulandığı resmi blog gönderisinde Microsoft, kullanıcıların gelen kutularını terk etmeden sesli ve videolu aramalar yapabileceklerini söylüyor. Skype kişilerinizle metin tabanlı anında mesajlaşma işlevini kullanmanız da mümkün.


Nisan'dan bu yana İngiltere'de denenen yeni işlev, ABD, Kanada, Brezilya, İngiltere, Almanya ve Fransa'da hizmete sunulmaya başlandı. Yeniliğin tüm dünyaya açılması ise yakın bir zamanda gerçekleşecek.


Skype'ı Outlook.com içerisinde etkinleştirmek için önce iki hesabınızı bağlamanız, ardından web tarayıcınız için bir eklenti indirmeniz gerekiyor.


Microsoft, 2011'de satın aldığı Skype'ı farklı platformlarına kademeli olarak entegre etmeyi planlıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Skype'ın Windows 8.1 güncellemesiyle beraber işletim sistemindeki varsayılan mesajlaşma hizmeti halini alacağını doğrulamıştı.


Bu arada Microsoft, bu önemli hizmetini kapatacağını duyurdu! <span style="text-decoration: underline;">Sonraki sayfamızda...</span>


Tüm Konu: Outlook.com'a tam Skype entegrasyonu!

Resimlerle: Microsoft'un gizli kalan donanımları

Kaynak: www.chip.com.tr