Outlook.com'a tam Skype entegrasyonu!

Microsoft, popüler e-posta hizmeti Outlook.com ile bu çok önemli aracı birleştirdiğini duyurdu!

  • Zeynel A. Öztürk
Outlook.com ve Skype bir araya geldi!

Microsoft, e-posta alanındaki bir numaralı rakibi Gmail'e karşı bir yeniliğe imza atıyor. Firmanın web tabanlı popüler e-posta hizmeti Outlook.com, artık Skype ile iç içe çalışacak.

Outlook.com ve Skype entegrasyonunun doğrulandığı resmi blog gönderisinde Microsoft, kullanıcıların gelen kutularını terk etmeden sesli ve videolu aramalar yapabileceklerini söylüyor. Skype kişilerinizle metin tabanlı anında mesajlaşma işlevini kullanmanız da mümkün.

Nisan'dan bu yana İngiltere'de denenen yeni işlev, ABD, Kanada, Brezilya, İngiltere, Almanya ve Fransa'da hizmete sunulmaya başlandı. Yeniliğin tüm dünyaya açılması ise yakın bir zamanda gerçekleşecek.

Skype'ı Outlook.com içerisinde etkinleştirmek için önce iki hesabınızı bağlamanız, ardından web tarayıcınız için bir eklenti indirmeniz gerekiyor.

Microsoft, 2011'de satın aldığı Skype'ı farklı platformlarına kademeli olarak entegre etmeyi planlıyor. Şirket geçtiğimiz günlerde Skype'ın Windows 8.1 güncellemesiyle beraber işletim sistemindeki varsayılan mesajlaşma hizmeti halini alacağını doğrulamıştı.

Bu arada Microsoft, bu önemli hizmetini kapatacağını duyurdu! Sonraki sayfamızda...

Bir Microsoft hizmeti tarihe karışıyor

Bu arada yeni hizmetini kullanıma açan Microsoft, bir başka hizmetinin kapılarını kapatacağının haberini verdi. QR kodlarına benzer Microsoft kodlarını taramaya izin veren Microsoft Tag, 19 Ağustos 2015'ten itibaren geçerliliğini yitirecek. Microsoft'un yaptığı açıklamaya göre bu tarihe kadar varolan Microsoft Tag hizmeti hesabını, Tag kodlarını kullanmanız ve yeni Tag'ler oluşturmanız her zamanki gibi mümkün olacak.

Scanbuy, Tag'den olan geçişleri hızlandırmak için 18 Eylül 2013'ten itibaren Tag teknolojisini destekleyecek ve Tag kullanıcılarına çeşitli geçiş hizmetleri sunacak. Bu sayede Microsoft Tag, Scanbuy'ın ScanLife platformu altında yaşamını sürdürecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

WP8'in Android'i solladığı günleride görücez.(rekabet iyidir..)

Skype önce şu toplu video görüşmesini hangout daki gibi herkese ücretsiz olarak açmalı.. Skype gelen kutusu ile iç içe olsa ne olacak arkaplanda bağımsız olarak çalışsa nolacak..

Ana hesabım aol üzerinde ama gmail'lin kullanımı çok hoşuma gitmiyor. Hangisi gönderilen hangisi alınan hep karma karışık bir türlü kullanıcı arayüzüne alışamadım. Gmail 'in tek sevdiğim yanı bankacılık güvenlik sisteminde olduğu gibi girişlerde tek kullanımlık ikinci bir kodu cep telefonuna sms olarak göndermesi. Max_Real Qnx

Google'ı niye kıskandıracak anlamadım. Zaten Google'ın Hangouts servisi, bu işin aynısını yapıyor. Microsoft kıskanmış olsa gerek...

yuh bunu yeni bir şey diye mi verdiniz gmail'de zaten daha iyisi vardı...

@grezimonk Aynen. Artık Chip Ekibi bizi yetkilendirse de daha kaliteli doğru bilgileri biz paylaşsak. Bu ne yahu.

Hackerlar gmail şifresi kıramadığı için gmaili tercih ediyoruz. Boyle saçma şeyler için değil. Wp8 kullanıcısıyım.

@20 Ağu 2013 18:13 Gmail şifresi kırılamadığı için mi? Güldürmeyin :)

@20 Ağu 2013 18:13 [15 GB] depolama alanı verdiği için değil yani :)

abi eskiden bilgisayarı açardık karşımıza msn gelirdi bilmem şu kadar okunmamış e-postanız var derdi sonra arkadaşlarla muhabbet-sohbet-ses-kamera görüşürdük şimdiyse açıyoz tarayıcıyı gmail-yahoo-yandex çoğunluk ana sayfa google olduğu için gmail oradan face' e gir milletin 1-2 yazısını beğen sonra tweet gir birkaç tweeti rt/favorile sonra youtube' tan birkaç video kapat eski düzen daha iyiydi telefon numarası alır gibi msn adresleri alırdık insanlarla gerçeksi ilişkilerimiz vardı öyle avatarlarımızın beğenilmesi gibi birşey de yoktu face' te twitter'da kimin beğendini takip etmediğini bilmeyen bazı insanlar beğenilerine ya da takipçilerine göre insanlara muamele yapıyor eskiden düzen daha iyiydi şimdiyse telefonu elinden düşürmeyen nesil var bir zamanlar cep telefonuyla evi çaldırdığımızda bize kızan anne-babalarımız bile vardı :)

Faydalı olacağını sanmıyorum. Momentumu yüksek bir özellik değil. Hatta vasat bile değil. Bu özellik için Cicimail'den kimse vaz geçmez. Mayk tükenmiş. Bakalım Marissa neler yapacak?... <Cleverman>

Arkadas anlaşılan habari yapan elemanın da "hangoust" diye bir şey den haberi yok acın da gmail bir kurcalayın

Sen de yorum yaz