Prestigio'dan yeni Windows'lu tablet

CHIP Online
18-03-2014, 00:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Prestigio'nun Windows işletim sistemine sahip ilk tablet bilgisayar modeli Visconte, satışa sunuldu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/pre ... u-tablet_46028.html

Yenilikçi teknoloji ürünleri dünyanın 85 ülkesinde satılan Prestigio'nun Windows işletim sistemine sahip ilk tablet bilgisayar modeli Visconte Türkiye'de satışa çıktı.
Prestigio Visconte, Intel'in 64 bit mimarisine sahip yeni nesil çift çekirdekli Celeron işlemcisini kullanan ilk cihazlardan birisi olma özelliğini taşıyor. 1.46 GHz hızındaki işlemci bir önceki nesil Atom işlemcilere göre 2 kata kadar daha yüksek işlem performansı ve 3 kata kadar daha yüksek grafik performansı sunuyor.


Prestigio Visconte hem iş hem de eğlence için tek bir cihaz isteyenleri hedefliyor. 1200x800 piksel ekran çözünürlüğü sunan Visconte tablet, 32 GB ve 64 GB depolama alanı seçeneği ile geliyor. Micro SD kart desteği sayesinde depolama alanı 64 GB daha artırılabiliyor. Visconte'nin sadece Wi-Fi özellikli modeli ile birlikte hem Wi-Fi hem de 3G destekli modelleri de bulunuyor. Visconte Pro modelinde ise Windows 8.1 Pro işletim sistemi bulunuyor. Prestigio Visconte hem iş hem de eğitim dünyası için kullanıcıların bütün beklentilerini karşılıyor. Microsoft Office Home and Student 2013 uygulaması Prestigio kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor.


Prestigio Visconte'nin 10 noktadan dokunmatik ekranı ile ister dokunarak, ister bir stylus kalem ile isterseniz de fare ve klavye aracılığıyla Word, Excel, PowerPoint ve One Note uygulamalarını kullanabiliyorsunuz. SkyDrive uygulaması sayesinde buluttaki dosyalarınıza istediğiniz zaman istediğiniz yerden ulaşabiliyorsunuz.


Prestigio Visconte Pro modeli, en son Windows sürümü ile çalışması sayesinde şirket verilerine güvenli ulaşım ve VPN kullanımı gibi çalışanlar için kritik öneme sahip işlemlerde son derece güçlü bir cihaz olma özelliği taşıyor. Prestigio Visconte Pro geniş uygulama seçeneğine sahip olmasının yanında ofis içindeki yazıcı, tarayıcı ve kamera gibi cihazlarla kolayca bağlantı kurulmasını da sağlıyor.


Tüm Konu: Prestigio'dan yeni Windows'lu tablet

Kaynak: www.chip.com.tr