Steam, yeni bir oyun kontrol cihazı tanıttı

CHIP Online
30-09-2013, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Önce kendi işletim sistemini, sonra kendi konsolunu duyuran oyun devinin son bombası da patladı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ste ... -tanitti_42925.html

Resimlerle: 15 İlginç klavye ve kontrol cihazı!

Steam'in bombaları ardı ardına geliyor. Önce, oyun dünyası için &lt;span style="text-decoration: underline;">özel bir işletim sistemi olan Steam OS'u tanıtan</span> ünlü oyun dağıtım servisi ardından bu işletim sistemiyle çalışan &lt;span style="text-decoration: underline;">"PC oyun konsolu" Steam Machines'ı tanıtmıştı. </span>


Şimdi ise, Steam Machines üzerinde oyun oynarken kullanılabilecek oyun kontrol cihazı ortaya çıktı. Alıştığımız konsol kumandalarının aksine, bu cihazın üzerinde joystick yerine laptopların üzerindeki "mouse pad"lere benzeyen dokunmatik iki alan bulunuyor. Böylece kullanıcılar, sadece parmaklarını yüzeye sürterek joystick'lere ihtiyaç duymadan oyunları kontrol edebiliyorlar. Cihazın ortasında ise dokunmatik bir LCD ekran yer alıyor.


Steam'in açıklamalarına göre bu cihaz, PC'lerin alışılmış klavye-fare oyun düzenini bozmadan onların görevlerini yerine getirebilecek. Kullanıcılar RTS/RPG gibi oyun türlerinde oyun kontrol cihazını klavye/fare gibi tanıtıp konfigüre edebilecekler.


Oyun kontrol cihazı, Steam Machines'i deneyecek olan 300 testçiye dağıtılacak. Ancak kontrol cihazının ilk prototiplerinde dokunmatik LCD ekran bulunmayacak. Steam / Valve, testçilerden gelen geri bildirimlere göre cihazda önemli değişiklikler yapabileceğinin altını çiziyor.

Tüm Konu: Steam, yeni bir oyun kontrol cihazı tanıttı

Resimlerle: 15 İlginç klavye ve kontrol cihazı!

Kaynak: www.chip.com.tr