Update 1'den geri kalan dosyaları temizleyin!

CHIP Online
25-04-2014, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 8.1'inizi Update 1'e yükselttiyseniz, bu basit ipucuyla birkaç GB boş alan kazanabilirsiniz!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/upd ... mizleyin_46612.html

Resimlerle: Windows 8.1'in gizli kalan 20 yeniliği!

Microsoft, Windows 8.1 için sunduğu güncellemeyle çoğumuzu sevindirdi. Güncellemenin getirdiği yeniliklerle iyice tanıştıktan sonra şimdi, geriye kalan Windows Update dosyalarını temizleyerek birkaç GB kazanabilirsiniz.


Ne kadar disk alanı kazacağınız, Disk Temizleme aracını en son ne zaman çalıştırdığınıza ve mevcut sisteminizde daha önce kullandığınız Windows sürümlerine göre değişiyor. Biz, Windows 8.1 Update 1'in ardından ilk kez çalıştırdığımız sistemde yaklaşık 1,2GB'lık yer açabildik. Bu alan sizin PC'nizde daha yüksek olabilir.


Disk Temizleme aracı yeterli


Sağ alttaki Windows simgesine sağ tıklayın ve Denetim Masası'nı açın. Kategori görünümünde Sistem > Güvenlik > Yönetimsel Araçlar > Diskte yer aç yolunu izleyin.


Bir süre beklemenin ardından açılan pencerede silebileceğiniz dosyaları ve toplam boyutu göreceksiniz. Gereksiz sistem dosyalarını da silmek istediğimizden, sol alttaki "Sistem dosyalarını temizle" düğmesine basın.


Araç, bu kez açabileceğiniz alanı sistem dosyalarını da dahil ederek hesaplayacak. Listede silmenizde sakınca olmayan öğeleri seçin. Hazır olduğunuzda Tamam'a tıklayın ve açılan kutucukta "Dosyaları Sil" düğmesine tıklayın.


Birkaç dakika içinde geçici dosyaları silmiş, sisteminize ek bir veya birkaç GB kazandırmış olacaksınız.

Tüm Konu: Update 1'den geri kalan dosyaları temizleyin!

Resimlerle: Windows 8.1'in gizli kalan 20 yeniliği!

Kaynak: www.chip.com.tr