Windows 8'e nasıl yükselteceğiz?

CHIP Online
01-07-2012, 11:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

XP, Vista ya da Windows 7... Hangi Windows'u kullananlar, Windows 8'e hangi şartlarda geçebilecek?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/win ... ltecegiz_34516.html

Resimlerle: Windows 7'yi Windows 8'e dönüştürün!

Microsoft, geçtiğimiz aylarda Windows 7'li yeni PC alanların Ocak 2013 tarihine kadar 14.99 dolar karşılığında Windows 8'e yükseletebileceğini söylemişti. Peki daha önce satın alınan, daha eski Windows 7'li PC'ler de Windows 8'e yükseltme yapabilecek mi?


İnternete sızan raporlara göre Microsoft, Windows 7 Starter, Windows 7 Home Basic ve Windows 7 Premium yüklü PC'leri Windows 8'in standart sürümüne yükseltmeye izin verecek. Yükseltme sırasında ayarlar, dosyalar ve uygulamalar korunacak. Bu PC'lere sahip olanlar veya Windows 7 Professional ve Windows 7 Ultimate kullananlar, tüm ayarlarını, dosyaların ve uygulamalarını koruyarak Windows 8 Pro'ya yükseltebilecekler.


İlk Service Pack'i yüklemeyen Windows Vista sahipleri, Windows 8'e yükseltebilecekler ancak sadece kişisel dosyaları korunacak. Vista'yı Service Pack 1 ile kullananlar ise Windows 8'e kişisel verilerini ve sistem ayarlarını koruyarak geçebilecekler.


Windows XP kullanıcılarına da iyi bir haber var. XP kullanıcıları, Windows 8'e yükseltebilecekler, ancak yükseltme sırasında sadece kişisel veriler korunacak.


Rapora göre yükseltmeyi farklı diller arasında yaptığınızda dosyalarınızı, ayarlarınızı ve uygulamalarınızı korumanız mümkün olmayacak. 32-bit işletim sistemini 64-bit işletim sistemine yükseltmek de mümkün olmayacak.

Tüm Konu: Windows 8'e nasıl yükselteceğiz?

Resimlerle: Windows 7'yi Windows 8'e dönüştürün!

Kaynak: www.chip.com.tr