En iyi şifre saklama yazılımları bir arada...1. LastPass

1 / 7

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

En iyi şifreleme programı bence True Cripto hem üçretsiz hem çok güvenilir

ben ce hepsi boş en iyi şifre saklama yazılımı şüphesiz akıldır. ben bu zımbırtılara asla güvenemem

Bu tür yazılımların içine konan bir kod ile şifrelerinizin başka bir yere gönderilmesi olasıdır. Kodu bilmeden şifreyi öğrenemezler dersenizde şundan yola çıkarak açıklayayım. Her otelde kat görevlilerinde anahtar bulunmaktadır. Bu anahtar her kapıyı açabilmektedir. Bilmem anlatabildim mi?

Android için en iyisi ,parola şifre saklayıcı var acikkaynak kod guvenilir.

Birtane rar yada zipe atin sifrelerinizin txtsini rari sifreleyin bu kadat

Uygulamaya güvenmeyenler için Örneğin Ösym Şifresi Şifre tanımı yaparken Ösym Şifresi yerine farklı bir tanımlama veya Ö*y* şeklinde şifreleme 08ym gibi farklı tanımlamalar kullanabilirsiniz. Veya E-Devlet için baktığınızda anlayabileceğiniz "patates" tanımlaması yapabilirsiniz. Bu sizin için daha kolay olur.. Hem güvenli hatta şifreleriniz için de yıldızlama yapabilirsiniz "1234" yerine "1**4" yazabilirsiniz.

Sen de yorum yaz

1. LastPass

Lastpass ücretsiz ve etkileyici bir yazılım. Şifrenizi şifreleyerek LastPass sunucularında saklıyor. Bu sayede herhangi bir bilgisayarda bütün şifrelerinizden ve hesaplarınızdan yararlanabiliyorsunuz. İnternet tarayıcı üzerinden ya da tarayıcı eklentisinden LastPass'e ulaşabiliyorsunuz. Hatta sık kullanılanlara da ekleyebilirsiniz.

Elbette şifrenizin sunucularda saklanması sizi endişelendirebilir. Ancak sunucularda saklanan şifreleriniz, şifrelenerek saklanıyor. 256 bit AES şifreleme oldukça güvenli. LastPass'in kendisi de ele geçirilme riskine karşı sizin anahtarınızı elinde tutmuyor. Bilgisayarınıza şifreli gelen şifreleriniz kendi bilgisayarınız üzerinde açılıyor.

Ancak LastPass mükemmel değil. Standart ayarlarda internet tarayıcınızı sistemde tutuyor. Bu durumda bilgisayarınızı kullanan biri sizin ziyaret ettiğiniz siteleri ziyaret ettiğinde ototmatik giriş yapmış oluyor. Bu ayarı değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Ayda 1 dolar öderseniz hesabınızla birlikte şifreli bir USB anahtar da kullanarak güvenliğinizi güçlendirebilirsiniz. LastPass iPhone hariç bütün platformlar için var. Mobil sürümünü de sitesinde bulabilir ve mini Safari'de de kullanabilirsiniz. LastPass'ın eksikliklerinden biri de büyük güvenlik şirketlerinden birinden alınmış üçünc parti bir güvenlik sertifikasına sahip olmaması. Yani LastPass'in kendisine güvenmeniz gerekiyor.
Download: Lastpass