Apple iPhone 6S incelemesi iPhone 6S testte

Apple'ın 2015 amiral gemisi iPhone 6S'i enine boyuna test ettik... Bakalım yeni iPhone ne kadar iyi?

CHIP Test Merkezi Zeynel A. Öztürk
CHIP ONLINE Notu
87 Satın Al
  • Harika tasarım
  • Yenilikçi 3D Touch teknolojisi
  • Kararlı işletim sistemi
  • Pil ömrü düşük
  • Live Photos her zaman çok iyi sonuç vermeyebiliyor
  • Düşük ekran çözünürlüğü

Apple, geçen seneki telefonuyla tamamen aynı görünen iPhone 6S'in içerisinde sayısız değişikliğin olduğunu göstermek için büyük çaba sarf ediyor. iPhone 6S, daha güçlü bir gövde, daha keskin bir kamera, Harry Potter'ı andıran Live Photos işlevi ve hatta dokunmatik deneyiminizi değiştirecek 3D Touch ile geliyor.

Ancak Apple'ın iPhone 6'yla aynı görünen bir telefondan 6S'e geçiş için kullanıcılarını ikna etmesi, 6S'in fiyatını haklı çıkarması gerekiyor. iPhone 6S, eşsiz 3D Touch yeniliğiyle verilen her görevin altından kalkabilen ve takılmadan çalışan harika bir telefon. Peki yeni iPhone hangi alanda hangi yeniliği getiriyor ve 2014'ün iPhone 6'sından ne kadar farklı?

Tasarım

iPhone 6S'in geçen senenin iPhone 6'sıyla neredeyse aynı göründüğünü muhtemelen duymuşsunuzdur. Çerçevenin biraz kalınlaşmış ve gövdenin biraz ağırlaşmış olması gibi küçük farklar var, ancak yan yana yaptığımız karşılaştırmalarda iki telefonu birçok kez karıştırdık.

iPhone 6 kılıflarını iPhone 6S'le de kullanabilirsiniz. Arkadaki küçük "S" logosu dışında en son iPhone'a sahip olduğunuzu kimse anlamayacak. Elbette iPhone 5S'ten geçiş yapacaksanız, büyük bir tasarım değişikliğine hazır olmanız gerekiyor. iPhone 6S, metal gövdesi, dışındaki seramik hissiyle hoş bir tutuş hissi sunuyor. Düğmeleri 5S gibi kımıldamıyor ve gayet sağlam görünüyor.

Apple'ın üzerinde durduğu noktalardan biri, iPhone 6S'in gövdesinde 7000 serisi alüminyum kullanması. Apple'ın bu yeni malzemeyle geçen senenin "bükülme sorununu" çözmek istiyor. Geçen senenin iPhone'larının, özellikle iPhone 6 Plus'ın cebinizde zamanla bükülebildiğine inanılıyordu. Apple, bu durumu itiraf etmese de yeni iPhone daha güçlü ve bu tür bir baskıyla bükülmeyecek.

Elbette telefonun bükülmeyecek olmasına büyük bir yenilik olarak bakmamak gerekiyor - bu daha çok bir telefonun sahip olması şart olan bir özellik.

Ekran

iPhone 6S'in ekranında görünüşte iPhone 6'ya göre bir fark yok. 4,7 inç'lik ekrana sahip telefon, 720p çözünürlük sunmaya devam ediyor. Piyasada 1080p ekranlı telefonları çok daha uygun fiyata bulmanız mümkün olduğundan, ekranı değerlendirmek güç. Ancak iPhone 6S'in temiz, parlak ve renkli bir ekranı var - o kadar temiz ki onu ilk gördüğümüzde üzerine sahte bir görüntünün yapıştırılmış olduğunu düşünmüştük.

iPhone 6S'te aynı ekranın kullanılmış olması, aslında birkaç açıdan iyi. Örneğin piksel sayısının az olması, telefonun daha az pikseli işlemekle uğraşacağı ve daha uzun pil ömrü sunacağı anlamına geliyor. Ancak bazı konulardaki eksiklikler yerini koruyor. Kontrast oranı yeterli olmadığından siyah bölgeler, biraz gri görünüyor. Samsung'un kullandığı OLED teknolojisi, "gerçek" siyahlarıyla iPhone'dan daha etkileyici görüntüler sağlayabiliyor. Bu teknolojinin Apple Watch'ta kullanıldığını düşündüğümüzde, OLED keşke iPhone 6S'e de gelmiş olsaydı diyoruz.

Daha yüksek çözünürlüklü telefonlarla yan yana yaptığımız testlerde de farkı görebildik. 326ppi ekran, iPhone 6S Plus'ın 401ppi ekranının yanında bile düşük çözünürlüklü kalıyor. Kaldı ki piyasada çok net görüntüler sunan 500ppi'lik ekranlar var.

İşinize yaramayacaksa ekran çözünürlüğüne takılıp kalmanın elbette bir anlamı yok, ancak telefon sektörü çoktan yüksek yoğunluklu ekranlara geçti ve bu ekranlar sayesinde uygulamalar ve genel arayüz, çok net görünüyor. Bu alandaki geliştirmeleri artık iPhone 7'de görmeyi umuyoruz.

3D Touch

Apple'ın iPhone'a ilave etmek için çok çalıştığı, ilk olarak yeni MacBook Pro ve Watch'ta gördüğümüz Force Touch teknolojisi, telefonda yeni bir isim aldı: 3D Touch. iPhone 6S'in yenilikleri arasında en çok üzerinde durmanız gereken yenilik, bizce 3D Touch'ın ta kendisi. Bu teknoloji, belki de iPhone'u kullanma şeklimizi gelecekte de etkileyecek.

3D Touch, ekrana üçüncü bir boyut ekliyor, böylece parmağınızı dokundurup kaydırmanın yanında, ona bastırabiliyorsunuz. Apple, bu teknolojiyi birkaç sene önce telefonları kullanış şeklimizi değiştiren çoklu-dokunmatiğe benzetiyor. 3D Touch ile yapabildikleriniz şimdilik biraz kısıtlı olsa da önümüzdeki birkaç sene içinde, özellikle uygulama geliştiricileri bu yeni işlevden faydalandıklarında, ekranı dürterek kullanmak, doğal bir hal alabilir.

3D Touch, muhtemelen en çok önizlemelere bakmanıza olanak tanıyan Posta uygulamasında işinize yarayacak. İşlevin en önemli dezavantajı ise önizlemelerin donuk olması - yani onları kaydırmanızın mümkün olmaması. Bir başka dezavantaj, örneğin fotoğrafları önizlerken parmağınız, fotoğrafın tam ortasında kalabiliyor ve bu durumda ekran parmağınızla örtülü olduğundan, önizlemenin pek bir anlamı kalmıyor.

Yine de Apple'ın 3D Touch ile ortaya çıkardığı fikir mükemmel. Oyunların 3D Touch'tan faydalanmaya başlamasıyla birlikte işlevin gerçek potansiyeli, iyice ortaya çıkacak.

3D Touch, parmağınızı klavye üzerinde tutarak imleci istediğiniz yere götürmenizi sağlayan bir yeteneğe de sahip. Bu sayede metin düzenleme işi, eskisinden daha kolay bir hal alıyor.

A9 işlemci

Apple, her zaman olduğu gibi en son iPhone'una en güçlü işlemciyi yerleştirmiş. A9, geliştirilmiş M9 yardımcı işlemci gibi birkaç yükseltmeyle geliyor. Genel kullanımda büyük bir fark hissetmeseniz de uygulamalar arasında geçiş, eskisinden daha hızlı. iPhone 6S resmi olarak çıkana kadar A9'dan gerçek anlamda faydalanan uygulamaları test etmek mümkün olmayacağından, yeni işlemciyi zorlayan uygulama ve oyunlar için biraz beklememiz gerekecek.

iOS 9, Kamera

iOS 9

iOS 9 ve iPhone 6S'in ahenk içinde çalıştığını söylersek sanırız sizi şaşırtmış olmayacağız. Ancak uyarı çubuğundaki "Bugün" bölümü gerçekten hoşumuza gitti. Bu bölüm sayesinde önümüzdeki 24 saatte olacakları, pil ömrünü, Apple Watch'ın kalan pilini ve fazlasını kolayca takip etme şansı elde ettik.

Giriş ekranının en soluna kaydırarak sık iletişim kurduğunuz kişilere ve haberlere ulaşabiliyorsunuz. Buradan telefonunuz içerisinde bir arama gerçekleştirmeniz, ilgili uygulamalara veya kişilere ulaşmanız mümkün oluyor.

Kamera

iPhone 6S'in kamera uygulaması, birkaç küçük ince ayar dışında geçen senekine çok benziyor. Yeniliklerden ilki, fotoğraftan önce ve sonra 1,5 saniye video çeken Live Photos işlevi. Apple, fotoğrafların kalitesini artırmakta sınıra dayanmış olacak ki, anın öncesi ve sonrasıyla ilgilenmeye başlamış. Live Photos pek yeni bir fikir olmasa da, HTC One serilerindeki Zoe modundan daha zahmetsiz. Yeni mod, fotoğraf çekme hızınızı da azaltmadığı için onu açık tutmanızda bir sakınca yok.

Hareketli fotoğraflarınızı görüntülemek oldukça kolay, ekrana sert dokunduğunuzda fotoğraf canlanıveriyor. Ancak sonuçlar her zaman kusursuz olmuyor - kamerayı sabit tutmadıysanız veya tripod kullanmadıysanız, video genellikle kesik ve düşük kaliteli kalıyor.

12MP'e yükseltilen kamera donanımı ise artık eskisinden daha çok piksel yakalıyor. Bununla birlikte Apple, kamerada megapiksel sayısından başka büyük bir geliştirme yapmamış gibi görünüyor. iPhone 6S ve iPhone 6'nın çektiği fotoğraflar arasında büyük bir fark görmedik - fark genellikle fotoğraflara yakınlaştığımızda ortaya çıktı ancak parlaklık ve renk üretimi, genellikle oldukça benzerdi. Düşük ışıkta yeni iPhone'un biraz daha becerikli olduğunu da gördük.

Daha iyi selfie'ler

iPhone 6S'in 5MP'lik ön kamerasıyla flaşlı selfie'lerinizi çekebilirsiniz. Şaşkınlıktan kahvenizi üzerinize dökmeden önce söyleyelim: telefonun ön tarafında herhangi bir LED flaş yok, aydınlatma ekran yoluyla sağlanıyor. Ekran, siz selfie çekerken normalden daha parlak bir hale getirilerek yüzünüzü aydınlatabiliyor. İlginç olansa flaş için kullanılan rengin etrafınızdaki renklere göre denge sağlayacak doğru seviyede renkten oluşması.

Pil ömrü

iPhone 6'nın pil ömrü aslında fena değildi. iPhone 6S bu konuda büyük bir sıçrama yapmıyor ve rakip üst seviye telefonlar karşısında ortalarda yer almaya devam ediyor.

iPhone 6S'inizle tüm günü çıkarmakta zorlanabilirsiniz, ancak aynı durum diğer üst seviye telefonlar, yani Samsung Galaxy S6, HTC One M9 ve LG G4 için de geçerli. Güzel olansa Apple'ın size sadece son 24 saatte pilinizi tüketenleri göstermekle yetinmemesi, bunların ne kadarının arka planda, ne kadarının ön planda gerçekleştiğini söylemesi.

Pilin hızla tükenmesini yalnızca bir sebebe bağlamak zor. Bazen arka planda Spotify dinlemeniz, bazen arka plandaki güncellemeleri açık bırakmanız eve dönerken yüzde 30 seviyesinde bir pille baş başa kalmanız anlamına gelebilir. Ekran parlaklığını kısarak pilden biraz tasarruf etmeniz mümkün olabilir, ancak Apple OLED ekran kullanmış olsaydı pil ömrü belki de daha uzun olacaktı.

iPhone 6S'in uzun sayılmayacak pil ömrü, küçülen 1.715mAh'lik pile (iPhone 6'nın pili 1810mAh idi) ve ek 3D Touch devresine bağlanabilir. Teste geldiğimizde, Full HD çözünürlüklü bir videoyu 90 dakika oynattığımızda pil seviyesinin yüzde 70'e gerilediğini gördük. iPhone 6'nın aynı testte yüzde 74'te kaldığına bakacak olursak, sonucun mükemmel olduğunu söyleyemeyiz.

Düşük güç modu

iOS 9, sonunda pil ömrünü uzatmanızı sağlayacak bir düşük güç moduyla geliyor. Ağzınızdan çıkacak "Hey Siri" sözcüklerini beklemeyen bir telefon sizin için sorun oluşturmayacaksa, düşük güç modunu sürekli kullanabilirsiniz. Ancak işlevi açmak için ekranın altındaki Control Center'ı kullanamadığınızı, Ayarlar'a gitmeniz gerektiğini söyleyelim.

Özetle

iPhone 6S, kağıt üzerinde yeni bir arayüz kullanım şekli, Live Photos, daha iyi kamera, daha güçlü işlemci gibi birçok yenilikle geliyor. Ancak gerçekte kendini hissettiren tek yenilik, 3D Touch. Ancak Apple deneyimini elde etmek için yüksek bir ücret ödemeniz gerekiyor. Piyasadaki en pahalı amiral gemisi olan iPhone 6S'in sizi her yönden etkilemesini bekleyeceksiniz, ancak bunu tam anlamıyla başardığını söyleyemeyiz. iPhone 6, daha uygun fiyatla satılmaya devam edilecek ve iki telefon arasındaki fark, kolaylıkla ihmal edilebilir.

Apple iPhone 6S Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Apple iPhone 6S
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 87
Üretici Apple
Model iPhone 6S
İşletim Sistemi iOS 9
İşlemci A9
Bellek (RAM) 2 GB
Ön Kamera 5 MP
Arka Kamera 12 MP
Çift Hat Yok
Wi-Fi Var
NFC Var
GPS Var
LTE (4G) Var
HDMI (MHL) Yok
Bluetooth Var
FM Radyo Yok
Boyutlar 67.1 × 183.3 × 7.1 mm
Ağırlık 143 gr.
Satın Al

Alternatifleri

Yeni bir iPhone almakta kararlıysanız iPhone 6S'i size tüm kalbimizle öneriyoruz. Özellikle de iPhone 5S'ten geliyorsanız. Ancak biraz daha tutumluysanız, iPhone 6 da ihtiyaçlarınızı karşılayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 49 Yorum

87 mi? komiksiniz valla :)

@29 Eylül 2015 02:54 aplle 4s e bile ios 9 veriyor diyen olmuş şuan o ios 9 lu 4s ler can çekişiyor ve iphone davalık olmuş durumda

ıphone 6s dört yıldız vermişsiniz ama bence ıphone 4s bile ıos 9 verdi samsung bir telefone genel olar yazılım bile vermiyor diye biliriz android hemen hemen her telefonda var özellikle kore malı telefonlarda ve alanların elinde kalıyor ben sadece ıos yazılımına 5 yıldız veririm ıphone gerçekten kaliteli cihazlar üretiyor iyi mal biraz pahalı olur türkiye de gsm firmaları içinde kaliteli olan türkcel tarifeleri biraz pahalı ama konuşa biliyorsun hat kopmuyor buda öyle bir şey

Apple bu telefonda çözünürlük artırırsa hem telefonun az olan pil ömrü ( zaten bu bu pilleri daha düşük yapıp daha da para kazanma çabasın damı onuda çözemedim ) daha da azalacak ve de performans yüksek çözünürlükten dolayı düşecek. Hani birde siz 1080 bir filmi oynatayım diyeceksiniz oynatabilir fakat düşük çözünürlükten dolayı görüntü kalitesi düşük bir şekilde izleyeceksiniz. Sen 3000 tl bir telefona para ver ve de 1080 video yu bile oyna tamasın saçmalık.

@Birtan Ertik arkadasim apple para kazanmak olsa samsung gibi her hafta bir telefon cikartir para icin yapilir her uretim ama kaliteyi bozmuyorlar adamlar

@29 Eylül 2015 13:39 heee babasının hayrına üretim yapıyo hiç kâr düşünmüyo... Nirvanaya ulaştılar...

@29 Eylül 2015 13:39 Kalite derken? Bunu bir araba ile mi karşılaştıracağız? Kaza testi falan.... Bence rakiplerine bakmalı biraz. 1080p den düşük çözünürlüklü telefon hemde iPhone :)). Bahsettiğimiz en nihayetinde telefon. Pil ömrü SIFIR. Çözünürlük SIFIR. Eee görüşme dediğiniz hattın marifeti. Kamera için o parayı daha iyi fotolar çekecek bir makineye vermek çok daha mantıklı. Bir süredirde iPhoneciler diye bir güruh çıktı ki evlere şenlik :))). Neyse kaliteymiş ya... Burası Türkiye işte.....

Zenginin malı züğürdün çenesini yorar demişler aynen katılıyorum, fakat; murat 124 fiyatına aldığın telefonun daha ucuz ceplere veya selefine göre bi artısı olsun istersin.

2.5 yildir g2 kullaniyorum. sadece bir kere bataryya degistim. hala akıyor. 3000 lira telefona verilmez.

Pil ömrü artık dert değil ios9 ile ben anlamıyorum nasıl test yapıyorsunuz telefonları bu telefon ise s6 edge takozdur

HTC One M9 Diyorum. Başkada bir telefon demiyorum. ( Isınma sorunu artık yok )

4s ios 6.1.3 e döndüm artık 6s i pek düşünmüyorum telefon eski karizmatik günlerine döndü çok hızlı :)

@06 Ekim 2015 14:34 Bende dönmeyi düşünüyorum acaba nasıl geçerim

SONUÇ OLARAK 6 SI OLAN 6S ALMASIN ARKADAŞ..

dünya kadar para chıp zaten eksilerini söylemiş sırf yazılıma bu kadar para verilmez donanımda yüksek olması gerekirdi samsung s6 varken afyon almam.

@10 Ekim 2015 23:29 Zaten afyonu alamazsın İPhone alabilirsin

ıphone hıkaye en kral note 4

@11 Ekim 2015 17:11 dandik yalnızca 3 ay kullanabildim z3 ten geçmiştim

gelsede satsak iyi ciro getirir

Samsung galaxy s6 nın yanında bu telefon telefon değil. Özellikle kamera konusunda samsung çok daha başarılı. Iphone nin tek iyi tarafı ikinci el piyasasının çok iyi olması. Sürekli telefon değiştiren biri için iphone derim. Eğer sık sık telefon değiştirmiyorsanız samsung s6 dan vazgeçmeyin

Sizin icin apple elmadan ibaret olabilir, bizim icin her yil o platform da yolun sonudur, kalitenin adıdır.

ıos ile android yan yana gelemez ıphone 6s le s6 edde kıyaslamamaz 6s cok cok iyi ve saglam.

chip telefon incelemekten anlamıyor

@20 Ekim 2015 10:23 kusura bakma ama gayet tarafsızlar

galaxy s6 bana gore suan icin ip6s ten daha iyi.hem cozunurluk hemde islevsellik olarak.standart pakette 32gb ile geliyor s6.iph gibi 16 ve 64 gb degil.tamamen pazarlama stratejisi diyebilirz.s6 ile yaptigim seylerin onda birini iphone yapsin bugun gecerim iphone a. iptv,utorrent ile 20gb bluray film dowload edip 518pp degerinde bir ekran ile seyretmek.telefon gorusmelerini kaydetmek.snaptube ile her platformdan film ve muzik dowload etmek.playbook ile kitap okumak vs.kameraya kimse laf edemez.

@02 Kasım 2015 20:46 hepsinide iki sene sonra kasa dona yapıp kafayı yemek off ne müthiş şey

iphone alinmaz...daha once 5s kullandim cok bunaltici bir isletim sistemi ve batarya uzak dursun..

Harika tasarım mı????

Iphone 6s 16 gb alsam yeterli olurmu?

@15 Aralık 2015 19:00 bence 6 al paran boşa gider

Htc one m7 var bende tevbe ettirdiler android almamam için. Camı bi kere kırıldı hem kırılınca tamir masrafı çıktı (buna bişey demiyorum) telefon servisten geldiği gün yine bozuldu beyaz ekran verdi (en ufak suçum olmamasına rağmen kullanıcı hatası dediler) zaten pembe kamera sıkıntısı vardı ilk zamanlarda apple olsa yeni telefon verirdi telefonum iki senede benden çok tamirde kaldı ve bu son ikisi yakın zamanda olmasına rağmen bi sürü para aldılar son tamire vermemden bir ay sonra tekrarbozuldu

Bende 2012 den beri iphone 4s kullanıom mis gibi telefon:)

Ne derseniz deyin kalitenin adı İPhone

valla ben çok denedim olmuyor Android gibi kullanmak imkansız. Herkes hızlı diyor hızlı olacak tabi ki cihazda özellik yok ki yavaşlatacak bir şey olsun. Sony xperia z5 veya samsung Galaxy s7 bunun gibi cihazlara bakmak lazım ios, iphone devri çoktan bitti.

@08 Ocak 2016 06:19 Aga sana katılıyorum.Ama İş dünyasında ve prestijli ortamlarda apple vazgeçilmez olmuş.Samsung yarın uçan telefon yapsa apple ın yakaladığı prestiji yakalayamaz.Bunun en önemli nedeni aplle ın Verdiği Premium malzeme kalitesi En iyi garanti ve Stabil arayüz.

işletim sistemi stabil olabilir ama yaklaşık 3000tl vericem arka kamera 8 ekran 720 hafıza 16 gb olucak hayatta almam sadece etikete vermem bu parayı donanımı artırmaları lazım

tam bir rezalet telefon 1700 luk batarya,ekran 720p ve buna gidip 3000 lira para verene enayi derim baska bir sey demem..Adamlar resmen dalga gecmisler..Arkadasimda var cayir cayir oyunlarda yaniyor..Sony veya Samsung olsa yerden yere vururdunuz taraf tutuyorsunuz taraf..

@13 Ocak 2016 23:24 verdim ve pişmanım satıp not 5 almayı düşünüyorum

sürekli oled teknolojisi gelseydi diye bahsetmişsiniz farkındayız ki iphone 8 serisinde o teknoloji gelecek tasarımına, donanımına söylenenler var, bu insanlar dünyanın en iyi çizimine sahip bilgisayar endüstriyel tasarım mühendisleri sizin gibi hm kağıda modifiye tofaş çizenler değil, chip sen de sürekli kelime kabarcığı olsun diye dolandırıp dolandırıp yazmışsın reklamları izleyen insan bile bunları keşfedebilir ayrıca 18 ay yazılım 24 ay donanım desteği sağlayan firmaları savunmanız da gülünç

Mrb ben koyu bir htc (android) fanatigiydim hemen hemen android piyasaya düstü düseli kullanirim canima tak ettiren olay su oldu cok seri sekilde virus kapiyo inanilmaz sekilde hemde mesela dizi izleyecen hemen baska sitelere yonlendiriyo kendi basina bazen birseyler indiriyo bu sorunlar eminim bircok kisinin basina gelmiştir gecen gun arkadasimin samsung galaxy note4 marka cihazinin konusurken sesi gitmeme başladi ardindan cihazi fotmatladik

nasıl böyle telefon üretiyorsunuz

bu ne bicim inceleme iphone 6 s gün içinde yetmeyen adam net işsizdir buraya yazıyorum.

Verilen her güncelleme iyi olacak değil tamam yazılım olarak sattığı ürünün arkasında duran bir marka ama 4s e güncelleme vermesi o kadarda iyi bir durum değil kullanıcı açısından. Gelelim 6s konusuna pil konusunda tamamen bir hayal kırıklığı ve incelemede editör arkadaşlarımız herşeyi anlatmış eksilerin en büyüğü böyle bir cihazda pil sorunu 6 nın pil ömru çok daha iyiydi

İlk çıktığı gün severek aldığım 64 gb 6s im kasma yapıyor hafıza doldukça kasma artıyor 2 kere dondu reboot attım memnun değilim açıkçası tavsiye etmem

@11 Haziran 2016 23:52 bende almayı düşünüyorum space grey android sevmiyorum napim yaww

Şunu söylemeliyim ki her telefon ısındığında şarjı çok daha hızlı biter. ancak 6s'i şiddetle önderirim. Arkadaşım aldı insan görüyorum gerçekten çok güzel kesnlikle alın :)

Iphone 4 ve yakın zamanda da iphone 6 kullandım. Ardından yanına bir note 4 aldım denemek için. Daha sonra satarım diyordum olmazsa. Ancak şu anda note4 kullanıyorum ve iphone 6 yı sattım bir tanıdığa. Iphone 4 ü ise nostalji amaçlı kullanıyorum. Sonuç olarak bu kadar sene iphone diye sadece kompleksimi besliyormuşum. Yakında note 7 yi alıcam ve iphone 8 çıkana kadar telefon piyasasını takip etmeyi bırakacağım. İ phone 8 çıktığında ise muhtemelen kazanan gene Samsung Note 8 olacak.

Beyler ne olursa oldun 6s

bende iphone 6s almak ıstıyorum.Ancak yorumları okuducukca adamı soğutuyorlar.Tabi her marka telefonda hatalar olabılır.Ancak iphone de kamerada mercegın kayması,telefonun kasması,cok fazla ısınması,donması veya telefonun aralarında açıklık oluşması gibi durumlar cidden varmı.İnsan dusunuyor sımdı okadar para verıp alıcaksın sorunlu bı cihaz olursa paraya yazık.

Sen de yorum yaz