Google Chrome: En iyi püf noktalar ve tavsiyelerİfşa edici Chrome-ID'sini ortadan kaldırmak

1 / 28

Okuyucu Yorumları

Toplam 0 Yorum

dosyaya giden yolda bi yanlışlık var C:/..../kullanıcı adı/Local Settings yok bende yav app data geliyo direk

adres çubuğuna Local Settings yazın çıkar...

google chrome dünya çapında istatistiki veri topluyor. mutlaka yazılımın bir yerine casus kodlar yerleştirmişlerdir. google'ın çıkardığı hiç bir yazılımı bu güne kadar yüklemedim. google search yazılımının casusluk yaptığı da ortaya çıkmıştı zaten geçmiş yıllarda. google'a asla ve asla güvenmiyorum. en iyi tarayıcı opera, sonra firefox. chrome ile vakit kaybetmeyin derim.

Amma değerli bilgileriniz varmış. Milyonlarca kullanıcı içinden Google sizin hangi bilginizi ele geçirip ne yapsın ?

Local State dosyasını tamamen sildim birşey olmaz dimi:D

ya şu hatırlatma çubuğunu yazmamışsınız. hani bir harf giriyorsunuzda o harfle başlayan sözcükleri gösteriyor... bilen varsa söylesin

Acaba, Google'ın exe olarak chrome'un indirilmesini sağlamamasının ardında, reel kullanıcı sayısını belirlemek mi gerekçe?

Ekonominin en bilinen ve en eski kurallarından biri "Bedava ekmek yoktur!". Google bilgilerimizi ne mi yapsın? Gmail okunmuyor mu sanıyordunuz?

Ya şu yorumları okuyorumda milletim amma gizli kapaklı çevirdiği işler varmış diye gülüyorum. Benim bilgisayarımda nevar ne yoksa zaten google kurmasamda isteyen kişiler görebiliyor ne gizliliğinden bahsediyorsunuz anlamadım. Bilişim dünyası bu kadarmı paranoyak oldu anlamıyorum.

Sen de yorum yaz

İfşa edici Chrome-ID'sini ortadan kaldırmak

İndirdiğiniz her Chrome tarayıcı kendine has bir müşteri numarasına (ID) sahip ve bunu "Local State" dosyası içinde kaydediyor. Bu dosya gizli olduğu için klasör özelliklerinden "gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğini etkinleştirin. Vista sistemlerde bu dosyayı "C:\Kullanıcılar\ Kullanıcı Adı\Local Settings\AppData\Local\ Google\ Chrome\ User Data" dizininde bulabilirsiniz. Windows XP'de ise "C:\Documents and Settings\Kullanıcı adı\ Local Settings\ Application Data\ Google\ Chrome\ User Data" dizini altında bu dosyayı bulabilirsiniz. Önlem amaçlı farklı bir konuma bu dosyanın bir yedeğini alın. Sonrasında dosyayı bir düzenleyici yardımıyla açın, "client_id" ve "client_id_timestamp" değerlerini, karşılarında sadece boş bir karakter zinciri ("") kalacak şekilde silin.