2 düşmanın gizli anlaşması!

Microsoft ve Aple arasında bir süre önce yapılan anlaşma, Samsung-Apple davasında ortaya çıktı!

Apple ve Microsoft anlaşmış

Apple - Samsung davasında çok ilginç detaylar çıkmaya devam ediyor. Apple davada Samsung'un kendi tasarımlarınızı izinsiz kopyaladığını iddia ediyor. Buna mahkeme karar verecek ama Apple'ın çağırdığı bazı tanıklar, Apple ile Microsoft arasında özel bir anlaşma sağlandığını açıkladılar.

Apple Patent Lisanslama Direktörü Boris Tekler'in tanıklığı sırasında Apple ve Microsoft'un klon ürünler üretmesini engelleyecek özel bir anlaşma imzalandığını açıkladı. Anlaşmaya göre Microsoft iPad ve iPhone'un "benzerlerini" üretmeyecek ama Apple da Microsoft patentlerini kullanmayacak.

Mahkemede Apple, benzeri bir anlaşmayı Samsung'la 2010 yılında imzalamaya çalıştığını iddia etti ve anlaşmazlık sonucu bugünün davasına yol açtı.

Bu çapraz-lisanslara göre, Microsoft Apple'ın, Apple da Microsoft'un bazı lisanslarını kullanma hakkı elde etti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

komik ve acemi microsoft (aynı şekilde gugıl) sevgili Apple ile herhangi bir anlaşma yapmadı sadece ve sadece geçmişte Apple'ın halen bilinmeyen ve çözülemeyen muazzam teknolojisinin artıklarını yediler. geçmişte böyleydi, günümüzde de böyle ve gelecekte de aynen tekrarlanacaktır. çünkü tarih tekerrürden ibarettir.....

@16 Ağu 2012 00:17 Merak Ettiğim tek şey Google'ın apple'dan ne çaldığı :) Android'den bahsediyorsan zaten vardı Google Satın aldı ün saldı fark bu :)

@16 Ağu 2012 00:17 Biraz, ama biraz araştırma yeter bu tip yorumları durdurmak için. Apple'ı da MS'u da sevmem ama 1997 yılında Apple'ı iflasın eşiğinden döndüren Microsoft'tu! Lütfen gelişine, fikir sahibi olmadan laf etmeyin. Google'dan aratıp gerekli haberi elbet bulabilirsiniz inanmakta güçlük çekiyorsanız...

@16 Ağu 2012 00:17 Al işte daha ne bakıyonuz. Buda Apple Fan Boyların Lideri :D

@16 Ağu 2012 00:17 burayı epıl fanboyları basmış kaçın!!!

anlaşma var diyosunuz arada v.s olan resim koymuşsunuz ne alaka

Apple fanboylari iyice morona bagladi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir