2010'dan kalan Android bug'ı onarılacak

Android'de bir kesim kullanıcıyı çileden çıkaran ama 2.5 yıldır onarılmayan hata, sonunda düzeliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
2010'dan kalan Android bug'ı onarılacak

Google, Android'de dolaşan 2.5 senelik bir bug'ı sonunda onarmaya karar verdi. Çoğumuzu ilgilendirmeyen bir sorun olsa da, bir alan adı ile Wi-Fi ağına bağlanırken yaşanan sorun, bir sonraki Android'de büyük ihtimalle onarılacak.

Nisan 2010'da rapor edilen hata, "bir Wi-Fi ağına bir alan adı belirtilerek bağlanıldığında, ana makine adı (hostname), ana makine adlarına alan adını (domain) eklemeden çözümlenmiyor" şeklinde açıklanıyor. Bu işlev daha çok üniversite ve iş yerlerinde kullanılıyordu ve bir yerel alan adı üzerinde IP adresi vermeden bilgisayar adına çözümleme yapmayı imkansız kılıyordu.

Google'dan bir çalışan ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı ve sorunun bir sonraki Android sürümünde giderileceği haberini verdi:

"Çocuklar, bu iş kaynaklarımızın önceliklendirilmesiyle ilgili. İstenen her işleve atayacak kişimiz yok ve bu süre içerisinde boşta değildik. Bu kadar uzun sürdüğü için özür dilerim.

Bir sonraki sürümün hangisi olacağını söyleyemiyorum (ne biliyorum, ne de tartışabilim) ancak zaten yayınlanan 4.2'den sonra olacağını söyleyebilirim."

Dolayısıyla bu onarım, Android 4.2'nin bir parçası olarak sunulmayacak ve bir sonraki Android ile beraber çıkacağından biraz zaman alacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

maşallah çok hızlısın google. taramalı tüfek gibi android versiyonu çıkartcağına şu sorunu çözemedin mi ilk? bir de meşgulüz demiş.

@23 Kas 2012 18:57 Taramalı tüfek diye bir şey yoktur ona makinalı tüfek denir.

Onları onu halledeceklerine dahili bellek sıkıntısını halletsinler. !!!!! 50mb a ne yüklenir ki!!!. İlla rootlamak mı lazım!!!!

@23 Kas 2012 20:04 Bellek kapasitesini belirleyen Google veya Android değil, aldığınız cihazı üreten firmadır.

Bekleyin Adroid 5't2 gelir :))

android ne ya...hayatımda gördüğüm en iğrenç sistem.:))) IOS VE WP 8 üzerine tanımam.İki işletim sistemide mükemmel. Android tam amele işi.

@24 Kas 2012 00:11 boş konuşma birşey bilmeden salıyorsun windows neresi güzeldi bakbakalım windows 6 6.5 7sürümlerinde ne yapmış hiç simbian gibi boçaladı 8 de ne var sıradan basit bir sistem ios desen kapalı bir sistem özgür bırakmıyor alırkende kullanırkende para döküyorsun içlerinde tek androit gelecek vadediyor ezik androit telefonları kulanıyorsunu sonra burda karalama kampanyasına girmişiniz

@24 Kas 2012 00:11 wp8 çıkalı ne kadar olduki mükemmel olduğuna karar verebildin androidden

iyice baydi artik android yeni surum cikaracaksin da ne olcak 600 mhzlik teller yine ortada kalcak galaxy minilere y lere 4.0 ve uzeri yuklenemiyorki yani bu sorun eski surumlu modellerde kafa yapiyo resmen bizle en kisa zamanda nokia ya doncem ben biktim valla

@24 Kas 2012 01:08 o zaman iyi bir telefon al

takılmayan stabil çalışan android istiyoruz

takılmıyorstabil çalışıyor 2.3.6 daha ne olsun anlamıyorum

ziyaretçi 00:11 sanırım yeni yeni telefon ve bilgisayar sahibi olmaya başladın?

Android sizi aşar cocuklar. O yuzden konusmalarınıza dikkat edin. IOS ve W8 gibi kapalı sistemleri tercih edenler, kafası fazla basmayanlardır. ,

Arkadaslar ne IOS ne andro. iki haftadir kullandigim nokia lumia 920 ve WP8 beni resmen esir aldi.. hepsinden daha stabil calisiyor... yag gibi akiyor adeta.. ayrica 2 aya uygulamalarda app store'u gecince rakipsiz olacak.. forever microsoft...

Cok pahali telefona gerek yok ki. Ideos X5 ile ICS cok guzel calisiyor. min. 250 Mhz, max 1.5 Ghz ayarliyorum takilmadan oyun oynatiyor, nette geziyorum, arkada muzik radyo v.b. caliyor. Telefon calarsa kasmadan gecis yapabiliyorum. Alin garantisi devam eden 2. el bir tane bakin keyfinize.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play