4 TB depolama alanı sunan ev-sunucusu

Alienware, High-Definition Media-Server adındaki ev sunucusunu tanıttı.Depolama alanı ise 4 Terabyte

  • Halil Mollaoğlu
4 TB depolama alanı sunan ev-sunucusu
Alienware Home-Server: Devasa depolama alanı.

PC üreticisi Alienware, High-Definition Media-Server (Yüksek Çözünürlüklü Medya Sunucusu) adındaki ev sunucusunu tanıttı. Dört Terabyte depolama alanı ile cihaz medya dosyalarınız için yeterli alanı sunacak.

İşletim sistemi olarak Windows Home Server değil, Windows Vista Home Premium geliyor. Donanım bileşenleri arasında Intel Core 2 Duo işlemci ve dört GB'a kadar bellek desteği sunan Intel X38 yonga seti yer alıyor.

Üreticiye göre cihaz ATI Radeon HD 2400 ekran kartı üzerinden videoları tam HD çözünürlüğünde (1080p) oynatabiliyor. DVI/HDMI, VGA, S-Video ve RGB bağlantı arayüzleri mevcut. Ayrıca Alienware istek üzerine bir Blu-ray sürücü de ekleyebiliyor.

Üretici bu sistem ile öncelikle "geleceğin evini" oluşturmak isteyen kullanıcılara hitap etmek istiyor. Bunu yaparken sadece medya dosyalarını ev sunucusu üzerinde hazır tutmak değil, uygun yazılım ile ev elektroniğini uzaktan kumanda ile kontrol etmek de amaç edinilmiş.

Medya sunucusunun pazar başlangıcı ve fiyatıyla ile ilgili bir bilgi verilmedi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

inanılmaz...

Ona verılecek parayla (nerden baksanız 2000 Dolar olur gıbı) kendıme daha iyi bir server mimarisi kurarım.. Kusura bakmasınlar sadece kasası havalı dıye bu alet alınmaz.

Guzel Aslında Pahalı Deilse :P

ATI Radeon HD 2400 ile nereye kadar götürür bu sistem bilinmez ama 4tb ninde günümüz adsl hızına göre yeticeğini sanmıyorum

2 ay bekle ...fiyatlar düşsün... kendin yap

kendim hazırlarım hem daha ucuza hemde kendi ihtiyaçlarımı tam karşılayacak şekilde gerek yok

kendim daha ucuza hazırlarım böyle sistemi üstelik ihtiyaçlarımı tam karşıyacak şekilde gereksiz yere parada harcamamış olurum

Sen de yorum yaz