50 harika Windows 9 konsepti!

Windows 8 ile tanıştığımız yeni Windows görünümü, gelecekte nasıl olacak? İşte muhteşem tasarımlar!

  • Zeynel A. Öztürk
50 harika Windows 9 konsepti!

Windows 8.1, geçen sene tanıştığımız Windows 8'de birçok değişiklik yapsa da bu değişiklikler, zaten başarılı olan işletim sistemini kökten değiştirecek yenilikler değil. Bir sonraki Windows, yani Windows 9 için kullanıcılardan ve sanatçılardan çıkan tasarım önerilerinin sayısı ise oldukça fazla.

Windows 8'nin gizli menülerine ve yeni kullanıcılar için karmaşık olmasına yöneltilen eleştiriler, Windows 8.1 ile ortadan biraz olsun kalkacak gibi görünüyor. Windows 9 ise 8.1'e göre çok daha fazla tasarım yeniliğiyle gelebilir. Örneğin Windows 9'da belki de giriş ekranı uygulamalarını masaüstünde kullanabileceğiz ve belki de masaüstünü parmaklarımızla çok daha kolay yöneteceğiz.

Konseptler arasında kutucukları isteğimize bağlı hale getiren bir tasarım da var. Bu tasarım, kutucuklu arayüzü ve masaüstü arasındaki tercihin Windows 9'un kurulumunda yapılmasını öngörüyor. Konsepte göre bu ayar, daha sonradan değiştirilebiliyor.

Uygulama konseptleri arasında bulunan Gmail ve Facebook tasarımları, Windows 8'de eksik olan uygulamaların nasıl olabileceğine dair ipuçları veriyor. Tasarımlar oldukça gerçekçi, ancak ne yazık ki henüz gerçek değiller.

En iyi Windows 9 tasarım konseptleri galerimizde!

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Windows 8'den ne hayır gördük de kaldı Windows 9.

Özellikle masaüstü Windows Gezgini tasarımlarından bazılarını çok beğendim. Gerçekten de masaüstü uygulamalarında çok ciddi bir çorba görünümü hakim. Windows Gezgini ve diğer masaüstü uygulamaları (movie maker, fotoğraf galerisi, paint vb.) şerit menü ile son derece karmaşık görünüyorlar. Belki yine şerit menü kullanılabilir ama görünümü biraz daha sade, cilalı olabilir. Pencere kenarlığı olmayan tasarımlar göze çok hoş görünüyor.

Tasarımlar çok kötü. İnsanın bakarken bile içi daralıyor.Çok daha sade, basit ve işlevsel olmalı.

Bu windowsa da dokuz adet pencere ekleseler ve ortasına 9 yazsalar fena olmazdı. Internet de epey yavaş bir ara bakarım konseptlere.

Windows 9 devrimin başlangıcı.....

Böyle olsaya, windowstan temelli kurtuluruz :)

@13 Ağu 2013 18:18 lan takke kurtulmayı dusunuyosan bu zamana kadar nıye wındows kullandın :D

@15 Ağu 2013 20:08 Çünkü sadece o kullanışlı bir sistemdi ve şu anda linux'ten başka bir indirebilir platform yok.

Olumsuz yorumlardan dolayı windows 8 kullanmakta tereddüt yaşamıştım, zamanında 79 TL ile win 8 pro indirmiştim bi kenarda duruyordu, kurdum inceledim öğrendim hiç bir sorun yaşamadım, gayet akıcı ve kullanışlı, insanların şikayet ettiği konuların bi anlamı yok bence teknoloji hep ileriye ve yeniliğe doğru tasarlanır, bence kullanın

Ben beğenmedim Windows 8 é can kurban. Millet beğenmedi ama bir metro atatürk var diye millet düşman oldu. 9 ile her taraf metroya dönüyor, şahsen istemiyoruz, doğru bir şema yok ortada.

Windows 8 Pro'yu beğenmeyenleri anlamıyorum. Gidin kazıkcı Apple kullanın ya da Linux kullanın beleşçiler sizi.

Ben beğenmedim Win 7 ve 8 4ever.

DiskInternals NTFS Recovery pro vere bilirmisiniz

Bence wp8 gayet güzel vede çok sık bir görünüme sahip

Linuxda istediğin özelliştirmeyi yaparkene. Windowsun standartlarına bağlı kalmak mantıklı değil

yaw bune ymn ediorum windws7 ultimate yptır hepsinden ii mq bu ne la

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play