6 inç'lik Lumia 1520 yine sızdı!

Nokia'nın Ekim'de tanıtacağı 6 inç'lik dev Lumia'sı, bu kez çok net bir biçimde sızdı!

  • Zeynel A. Öztürk
Nokia'nın 6 inç'lik Lumia 1520'si yine sızdı

Nokia'nın Ekim'de tanıtılması beklenen 6 inç'lik cebi Lumia 1520'den sızıntılar gelmeye devam ediyor.

26 Eylül'de tanıtılması beklenen, ardından 22 Ekim'e ertelendiği iddia edilen Lumia 1520, CtechCN web sitesine göre bu kez Çin'deki bir telekomünikasyon düzenleme birimi çalışanı tarafından sızdırıldı. Telefonun Çin'de piyasaya sürülmeden önceki test aşamalarından birinde olduğu söyleniyor.

Lumia 1520'nin daha önce sayılan özellikleri arasında Qualcomm Snapdragon 800 işlemci, 2GB RAM, 32GB depolama ve 20 megapiksel arka kamera vardı. Telefonun ekran çözünürlüğünün ise 1080p olacağı söyleniyor. Bunun yanında görüntüler, Nokia'nın yan yana dizilebilen kare kutucuk sayısını ikiden üçe çıkarttığını gösteriyor.

Lumia 1520'nin ve bir süredir konuşulan Windows RT'li Nokia tabletin Avrupa ve ABD'de Kasım ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Bu işletim sistemine bu donanım fazla, sırf android telefonlara nispet olsun diye çıkarılmış.. Ha şunu söyleyim kesinlikle işletim sistemi için alırım o ayrı..

Bu telefon Android'e geçmedikçe alınmaz abi nokta

wp için çok yüksek bi donanım gerçekten hatta 4 5 yıl falan hiç sorunsuz götürür bu telefon

Tablet yerine alınabilecek bir telefon

baydı artık bu tasarım N9dan beri iyhh

@17 Eyl 2013 13:55 samsung 3 yıldır aynı telefonu kakalıyor size çok hoşunuza gidiyor değilmi aynı telefona 300 fazla verip almak ahmaklar

Guzel telefon

lumia 820 nin büyültülmüş versiyonu

Sistemin eksikleri var en az 50 tane sayılır.Donanım en iyisi zaten tartışılmaz o.

bu donanımla androidde s800 ile kasan oyunları rahat rahat oynatır bu telefon.

Windows Phone'nun şovu olmuş bu :) Şayet 512MB ramde bile adete bir canavar :) Android ise 512MB ramde açılıyor mu cihaz ? :D

valla 4 aydır lumia 920 kullanıyorum bir kez bile pişman olmadım.bu arada aşırı sosyalimdir dolayısıyla tek sorun şarj oluyo :D kesinlikle alınması gereken telefon.sırada lumia 1020 var sonrada belki 1520 olur kimbilir.ama kesinlikle tavsiye ederim çok çabuk alışılıyor

Bu telefon androide geçseydi alınmazdı nokta. (yukarıdaki arkadaşın dediklerine binaen) Bırakın artık şu taraftarlığı. hiç bir işletim sistemi babamızın malı değil. Hepsinin hitap ettiği ayrı bir kitle var. Ben wp severim; diğerlerini sevmiyorum diye onlara laf atmam ve alınmaz demem saçma olur. Benim hoşuma gitti ve androidi bırakıp bu sisteme geçeceğim ilk fırsatta...

merhaba, Favorit markalar, HTC one-yani van münite gibi.sony xperia Z LG markalar varken. Süper Android Teknik varken, Nokia IPHONE Nafile.

Bu donanim wp icin cok yuksek diyo arkadaşlar, tabi yuksek wpda dogru duzgun uygulama , oyun mu var sanki =)

"Bu donanim wp icin cok yuksek diyo arkadaşlar, tabi yuksek wpda dogru duzgun uygulama , oyun mu var sanki =)" --- demiş arkadaş. Kaç kez gezdin mağazayı =) fan sitelerdeki yorumları okumakla olmuyor bu iş =)

Sen de yorum yaz