Aero Glass, yakında Windows 10'a gelecek

Windows 7'nin sevilen teması Aero Glass'ı Windows 10'a getrimek, yakında mümkün olacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Aero Glass, yakında Windows 10'a gelecek

Windows 7'nin özlenen özelliklerinden "Aero Glass" teması, yakın zamanda üçüncü parti bir araç yoluyla Windows 10'a geri gelebilir.

Glass8.eu'dan geliştiricilerin üzerinde yoğun olarak çalıştığı araç, Aero Glass'ı Windows 10'da etkinleştirmenize izin verecek. Geliştiriciler, temayı yayınladıklarında onun "yüzde 100 Windows 7'deki gibi çalışacağını" söylüyorlar. Site, Windows 10'un DWM'sinde büyük bir değişiklik olmadığını, bu yüzden aracın Windows 10 sürümünü daha erken bekleyebileceğimizi söylüyor.

Aero Glass for Win10'un yol haritasına bu adresten ulaşılabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

merak etmeyin windows 12de aero glassı geri getirirler windows 14de de köşeli tasarımdan kurtulurlar sonra geçeriz. ayrıca şimdi farkettim kenarlıksız pencereler ne kadar dandik duruyor... microsoftun rezil tasarımları tam hız devam. mac osxden çalmayınca ne kadar batırıyor görüyorsunuz.

Yine Eskiye Dönüş :D

Lİnux'dan compiz falan da alsaydın microsoft.YIl olmuş 2015 görsellik namını bişi yok hala

güzel kesinlikle seçenek olarak gelmesi gerekiyor

Selam ben 2 yıldır o her windows sıkıntılarında Aero glass özelliğini isteyen arkadaş. Sonunda amacıma ulaştım çok teşekkür ederim chip ailesi. ..

Orijinal sunsunlar abi

güzel olmuş

Duyan da M.S geri getirecek zanneder. Chip editörleri insanları heyecanlandıracak şekilde başlık atmayı iyi biliyor :) Bir ara Windows 8i zorunlu halde kullanırken yüklemeye çalışmıştım. Habire sağından solundan patlak veriyordu. Örneğin pencerenin yerini hızlı değiştirirken bile ekrandaki izler uygun adım dizilmiş ordu gibi ekranı kaplıyordu :P

Vista ve Win7 deki gibi oyunlarda falan problemlere yol açacaksa kalsın hiç gerek yok bence. Ayrıca Microsoft tarafından sistemde yapılan görsel güncellemeler sonrası çeşitli sorunlar çıkaracaktır.

@10 Eki 2014 00:45 Ey bir şeyden anlamayan son kullanıcı. O sistemin problemi değil özelliğiydi. Oyun oynarken bilgisayarımın gücünü tam olarak kullanmak iterüüüm diyen kullanıcıları da düşün düğünden Aero gibi görsel özellikler dahil bir çok şeyi kapatıp ek sistem boşluğu yaratıyordu sırf oyunu daha iyi oyna diye.

aman gelmesin nefret etmişimdir hep.

xp temasını bekliyoruz hem kasmıyor hemde eskiye dönük hata vermiyor :)

Yamalarla Windows'u x-BOK-x ettiniz, bırakın olduğu gibi kalsın yaw

Aero Glass ı Windows 8 de kullanabiliyoruz zaten

aero son derece gereksiz boşu boşuna pc yi kastıracak....

@10 Eki 2014 15:57 p4 mü kulanıyorsun

Microsoft her yaptığı iş ile Dünya'nın en büyük şirketi olduğunu kanıtlıyor, tebrikler... Çıkar çıkmaz DVD siparişini vereceğim... Mükemmel bir tasarım olmuş...

ms den isteriz nea nlıyorsa win 2000 color yani 8 ve 10 teması isteğe bağlı pencere şeffaflığı isteriz görev çubuğu iyi şeffaf zaten aynısını pencerelerde isteriz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play