Akıllı ceplerin çuvalladığı 6 yer!

Yanımızdan ayırmadığımız muhteşem akıllı cebimiz, bu 6 alanda fena "çuvallıyor!"

Akıllı ceplerin çuvalladığı 6 yer!

Akıllı ceplerimiz genellikle "akıllı" ismini hakedecek kadar iyiler. İnternette gezinmek, yolumuzu bulmamızda bize yardımcı olmak ve sosyal ağlarda fotoğraflar paylaşmak ve çok daha fazlasını onlar sayesinde rahatça yapabiliyoruz. Ancak akıllı ceplerin bizi yarı yolda bıraktığı, sinirlendirdiği, "aptal, akılsız cep"leri arattığı da olmuyor değil. İşte akıllı cep kullanırken başınıza gelebilecek durumlardan bazıları.

1. Kelimeleri yazarken çuvallaması

Tuşları oldukça küçük olan sanal klavyeyle yazarken yanlış bastığınız harflerin otomatik olarak düzeltilmesi, şüphesiz vazgeçilmez bir işlev. Ancak bazı klavyeler, yazı yazarken inatla yazmak istediğiniz kelimeleri yanlış anlayabiliyor. Özellikle uzun Türkçe kelimelerde başarılı olan klavyelerin sayısı az.

2. Çabuk eskimesi

Bir iki sene önce satın aldığınız Android'li cep, resmi olarak Jelly Bean güncellemesini alamamış olabilir. Ayrıca bugün birkaç bin TL'yi gözden çıkararak satın aldığınız telefonun, 1 sene sonra ondan çok daha iyileri tarafından alt edileceğinden emin olabilirsiniz. Amacınız telefonunuzla hava atmaksa, bunu da unutun, çünkü aynı telefondan çok kişi de görmeniz mümkün.

Sizi rahat bırakmayabilir

3. Sizi rahat bırakmayabilir

Yanınızda e-postaları, sosyal ağ uyarılarını, tweet'leri, anında mesajlaşmaları ve fazlasını toplayan, kıpır kıpır bir cihaz taşımak sizi sosyalleşmekten alıkoyabilir. Bu sorunun çözümü oldukça basit görünse de, alışanlıklarımızı değiştirmek için bir takım kararlar vermemiz gerekebilir.

4. Çok kırılganlar

Telefonunuza bir bebeğe bakar gibi hassasiyetle bakmanız, ona nazik davranmanız gerekli. Onu bir zamanların Nokia cepleri gibi yere düşürüp yuvarlama şansınız pek yok.

5. Pilleri çabuk bitiyor

Akıllı ceplerin pilleri, eski standart ceplerin pillerine göre çok daha çabuk tükeniyor. Yine de cebinizin pil ömrünü uzatmak için yapabileceğiniz bir çok şey var.

6. Bazıları iyi fotoğraf çekemiyor

Lumia 920 ve Galaxy S3 gibi en üst seviye ceplerde bu sorun kısmen ortadan kalkmış olsa da, akıllı ceplerin fotoğraf kalitesi, iyi fotoğraf makinelerinden oldukça uzak. Fotoğraf çekerken belirli kurallara uymanız, çektiğiniz fotoğraf üzerinde bir miktar düzenleme yapmanız gerekebilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

benim için internet değil, multimedya (oyun, flim, müzik, resim, kamera (en az 8mp) ) önemli ve kuvvetli sinyal alım verim önemli (yani her yerde çekmeli) ve dayanıklı ve uzun pil ömrü önemli (en önemlisi pil)... eğer bunlaraı bir arada zor bulursunh derseniz akıllı-süper müper telefon almaya hiç gerek yok... bi psp, bide kameralı telefon işlerimizi fazlasıyla görür...

@07 Şub 2013 09:33 senin için yazmıyorlar zaten rahat ol

@07 Şub 2013 11:54 ha ha haa :)

doğru söze ne hacet. Makalenin tek eksiği "kapitalist sistem hepimizi sömürüyor".--bekçi--

tabi ki iPhone kullanın bu gibi komik saçmalıklarla başınızı ağrıtmayın....

@07 Şub 2013 13:08 hahaha şakacı seni :D

@07 Şub 2013 13:08 Şahsen İphone 4 kullanıyorum ve alalı daha 1 sene oldu aldığımada pişman oldum ya resmen telefonların içine etmek için uğraştılar ya 4 ve 4s için konuşuyorum ikiside aynı aralarında sadece çekirdek farkı olması onları çokta farklı kılmıyor çünkü Apple kapalı kaynak kodu kullanıyor. Bezen İphone çok can sıkıcı olabiliyor. Kişiselleştirme olmaması gibi ve bazı değil hatta hiçbir fotoğraf modunun olmaması çok büyük eksiklikler. İphone sadece isim yapmış bir telefon. Apple Amerika ve tüm dünya da isim yaptığı için bu kadar tutuluyor çünkü zaten önceki telefonlarda bu kadar seçenek yoktu. Kısacası bir İos işletim sistemli telefon yerine yani bir iphone yerine bir Android işletim sistemini kullanan telefonu tercih ederim. Özelliklede İOS 6 ve 6.1 (zaten atık aralarında farkta yok) çıkmasıyla beraber kararımı kesin olarak beyan ederim.

@07 Şub 2013 16:05 yo ben gayet ciddiyim...

Heleki "Kamera" dediniz mi akla ilk gelen telefon İphone. Halen daha nasıl hata yapabiliyorlar ya. Koskoca Apple dediğimiz firma bir isimden ibaret. belki belli firmalarla anlaşma yaparak bizlere bazı kapları satmak istiyorlar. ???

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir